
Óriási riadalom a piramisoknál, futni kezdtek a turisták az égből leszálló iszonyatos jelenség láttán
Olvass tovább...
Csak nagyon kevesen látogathatják ezt a részt, van valami nagyon különös odabenn.
A maják piramisai csodálatos állapotukban őrzik az egykori virágzó civilizáció emlékét, és rendkívüli építészeti technológiákról árulkodnak, egészen a preklasszikus korig visszamenőleg. Habár az ezt követő évezredekben újabb és újabb építményekkel gazdagodtak az ősi városok, esetenként ezeket a régiekre húzták rá, ezért a maja piramisok rétegei egyben a múltba is visszavezetnek.
Az egyik legérdekesebb ilyen Chichén Itza városában található, a Kukulkan, vagyis a tollas kígyóisten piramisának belseje ugyanakkor nem látogatható a nagyközönség számára, így egy-egy innen kikerülő felvétel valóságos kuriózumnak számít.
Olvass tovább...
A régészek úgy vélik, hogy a legbelső piramis 500 és 800 között épülhetett, a maja építészeti stílust pedig ekkoriban még nem befolyásolták más civilizációk és kultúrák. A köztes piramis 50 évvel később, a külső pedig 900 körül épülhetett.
Mint azt Denisse Lorenia Argote, az Országos Antropológiai és Történeti Intézet régésze elmondta, a piramisok rétegeinek vizsgálata azért is lényeges lehet, mert az a maja civilizáció legkorábbi korszakainak fontos kérdéseire adhat válaszokat.
Olvass tovább...
Egy videós most bemehetett a lezárt részekre, a végtelennek tűnő lépcsősorokon feljutva pedig hatalmas kőtömbökkel szegélyezett kamrákban találta magát, ahol ősi, színezett szobrokat is láthatott, a falakon és a mennyezeten pedig különös lyukak sorakoztak.
Nem véletlen, hogy a turisták előtt tiltottak ezek a részek, hiszen egyrészt felbecsülhetetlen értékű ősi kőfaragványok találhatók odalenn, másrészt némelyik lépcsősor meredek, és félelmetes mélységekbe vezet le, ahol egyetlen rossz lépés is végzetes lehet.