promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Óriási riadalom a piramisoknál, futni kezdtek a turisták az égből leszálló iszonyatos jelenség láttán

Óriási riadalom a piramisoknál, futni kezdtek a turisták az égből leszálló iszonyatos jelenség láttán

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Színes
Kategória fejléc

A maják idejében ennek óriási jelentősége lett volna, most azonban gyorsan magyarázatot találtak rá.

Chichén Itzá romvárosa a mai napig számtalan titkot rejt, a több száz elhagyatott épület megannyi kérdésre próbálnak meg választ találni a kutatók és a turisták egyaránt. A legfontosabb talán, hogy miként építették a dzsungel közepére a hatalmas templomokat, amiknek fontos spirituális szerepe volt a maják életében.

A maja civilizációnak a tündöklése és hanyatlása egyaránt rejtélyes, az viszont egészen biztos, hogy rendkívüli tudással voltak megáldva, aminek legkülönlegesebb emléke épp a Yucatán-félszigeten található hatalmas város.

Óriási épület magasodik az ősi város fölé

A többi ősi civilizációhoz hasonlóan a maják is istenségek kegyeit keresték, Chichén Itzá fő temploma Kukulkán, a kígyóisten tiszteletére épült, és a város minden részéről látható. A maja naptár rendszere alapján épített 55 méteres piramis a világ hét csodái közé tartozik, és amit néhány éve a közvetlen közelében tartózkodó turisták láthattak, arra valószínűleg életük végéig emlékezni fognak.

Rémisztő forgószél vette célba a piramist

A 2019-es tavaszi nap-éj egyenlőség idején, csakúgy, mint minden évben, emberek ezrei gyűltek össze, ilyenkor ugyanis a nap különös árnyjátékot játszik a piramis oldalán, mintha csak egy kígyó kúszna lefelé.

Egyetlen nappal később ugyan már kevesebben tartózkodtak a piramis körül, ők voltak a szerencsésebbek, hiszen olyan jelenséggel szembesülhettek, amit valószínűleg a maják idejében az istenek haragjának tulajdonítottak volna.

Egy végtelen hosszúságú porördög alakult ki ugyanis a templom lábánál. A jelenség ugyan teljesen természetes, ám nem veszélytelen. A melegebb, nyári időszakokban keletkező időjárási esemény során a talajt erősen felmelegítő napsugárzás miatt a felhevült levegő könnyebbé válik, felszáll, az alacsony nyomású képződmény pedig egy kisebb tölcsért alakít ki, amely akár 200 km/órával is képes pörögni és 100 km/órával haladni – nem mellesleg Magyarországon is ki szokott alakulni hasonló a nyári időszakban.

A rövid ideig tartó jelenség éppen a piramist vette célba, a turisták közül sokan rémülten, mások kíváncsian figyelték a történéseket, szerencsére rögzítették is azt, különben nehezen lehetne elhinni: