Shane Tusup kegyetlenül kiosztotta Hosszú Katinkát, durva szavakkal esett neki volt feleségének
Olvass tovább...
Jövőbeli ambícióinak búcsút mondhat ha így folytatja az úszóbajnok szerint.
A magyar úszósport augusztus óta folyamatosan viharokkal küzd. Mindezt a háromszoros olimpiai bajnok, Hosszú Katinka nyílt levele indította el, amelyben nyíltan felszólította az úszószövetség vezetőit a lemondásra. Katinka éles kritikája komoly visszhangot váltott ki, nemcsak a sportágon belül, hanem a szélesebb közvéleményben is. De vajon ez a kiállás előnyére válik-e neki a jövőben, ha sportvezetői ambíciói komolyak?
Hosszú Katinka a 2024-es olimpia alatt robbantotta ki a konfliktust, amikor Milák Kristóf körüli szervezési problémák miatt nyilvánosan bírálta az úszószövetséget. Különösen éles szavakkal illette Wladár Sándort, a szövetség elnökét, akit állítólag "szarjankónak" nevezett. Ez a nyilatkozat robbanásszerűen hatott, és komoly reakciókat váltott ki a sportvezetők és más legendák részéről. Egyesek úgy vélik, hogy Katinka stílusa nem megfelelő, ha hosszú távon sportvezetői szerepbe szeretne kerülni.
Olvass tovább...
Katinkát nyílt támadása miatt sokan figyelmeztetik, hogy a sportvezetés világában más szabályok uralkodnak, mint a medencében. Hargitay András, világbajnok úszó és korábbi szövetségi kapitány, keményen bírálta Hosszú stílusát, mondván, hogy "nem építő, hanem romboló". Hargitay szerint Katinka jobban járna, ha inkább partnereket keresne a harcához, nem pedig ellenségeket szerezne.
Czene Attila, olimpiai bajnok és volt sportállamtitkár, szintén figyelmeztetett: ha Hosszú valóban komolyan gondolja sportvezetői ambícióit, stílusában változtatnia kell.
"Ha úgy is véli, hogy igaza van, sportdiplomataként nem lehet így kommunikálni"
– tette hozzá Czene, rámutatva arra, hogy a sikeres sportolói múlt önmagában nem elég ahhoz, hogy valaki jó vezető legyen.
Olvass tovább...
Az úszó és a szövetség közötti feszültség nem újkeletű. Hosszú Katinka évek óta kritikus a sportág vezetésével szemben, különösen mióta akadémiája terve nem valósult meg, és az utolsó olimpiára sem sikerült kvalifikálnia magát. Ez a csalódottság is hozzájárulhatott ahhoz, hogy most ilyen erőteljesen lépett fel a szövetséggel szemben. Wladár Sándor, a szövetség elnöke azonban jelezte, hogy türelme véges:
"Még nyelem a gyalázatot, de már nem sokáig"
– mondta egy interjúban.
A kérdés most az, hogy Hosszú Katinka képes lesz-e átalakítani ezt az erős kritikát építővé, és megtalálni a helyét a sportdiplomáciában. Czene Attila szerint a kulcs az együttműködés:
"Ha egy sikeres sportoló elmondja a véleményét, oda kell rá figyelni, de egyedül nem vívhatja meg a harcát. Partnereket kell maga mellé állítania, és tapasztalatot kell gyűjtenie sportvezetőként".
Az úszóvilág tehát várakozó álláspontra helyezkedett, figyelve, hogy vajon Hosszú Katinka harca hosszú távon eredményes lesz-e, és hogyan fog alakulni a jövője, mind sportolóként, mind potenciális sportvezetőként.
forrás: Blikk