A vonaton maradt a magyar lány bőröndje, hihetetlen, hogy utána mi történt vele
Olvass tovább...
Magánéletről nem is álmodozhat, de az alapvető szükségletek biztosítása sem éppen könnyű feladat.
Nem az átlagos tinédzserek életét éli a mindössze 17 éves Lasse Stolley, aki vonatra cserélte az iskolapadot. A digitális nomád kifejezést tökéletesen példázó életforma rengeteg lemondással jár, izgalmakból azonban nincs hiány.
A fiatal német srác szoftverfejlesztőként dolgozik, munkája pedig kötetlen időbeosztású, ami tökéletesen igazítható a nem mindennapi „albérletéhez”. A furcsaságok nem is itt kezdődnek, hanem a hétköznapi dolgoknál, hiszen ami mindenki más számára alap, az Lassénak komoly kihívást jelent.
„2022 nyarán döntöttem úgy, hogy a középiskola befejezése után a vonaton fogok élni. Reggel eldönthetem, hogy aznap az Alpokba utazzak, vagy inkább a Balti-tengerben ússzak”
– mondta Lasse.
Olvass tovább...
„A vonatos életmódom évente körülbelül tízezer euróba kerül. Ennek nagyrésze az éves első osztályú bérletemre megy el, ez jelenleg valamivel kevesebb, mint hatezer euró”
– folytatta, hozzátéve, hogy a teljes élete belefér egy kisebb hátizsákba.
Lasse mindössze egy takarót, néhány ruhadarabot, tisztálkodási eszközöket, valamint természetesen a laptopját tartja magánál. Mint mondta, a ruhamosás bonyolult és időigényes, általában kézzel mos a váróteremben, és a mosakodást is itt szokta megoldani.
Olvass tovább...
Amikor zuhanyozni szeretne, akkor uszodába megy, ugyanakkor a vonaton a lehető legritkábban próbál vécére menni, hiszen nem túl tiszták a mosdók, cserébe pedig még szűkösek is. Szintén az első osztályú utasoknak külön fenntartott váróteremben eszik, a különböző fogások számára – mint éves bérletesnek – teljesen ingyenesek.