Sok gyerek számára megalázó az iskolakezdés, a tanárok nem hajlandóak lemondani a kegyetlen szokásukról, tehetetlenek a szülők
Olvass tovább...
Ebben pancsoltak az emberek nyáron, vajon tényleg ivóvíz minőségű a Balaton?
Sokszor hallhatjuk a Balatonnal szembeni ellenérvként, hogy „bezzeg a tenger aljára lelátni”, ami igaz is, ugyanakkor az összehasonlítás kissé igazságtalan, ráadásul attól, hogy látszólag tiszta a víz, még lehetnek benne szennyező anyagok, így akár tengerben is.
A Balatonnak teljesen más az üledéke, a Keszthelyi-öböl a Zalából érkező hordalék miatt iszaposabb, ettől függetlenül a tó vízminősége a nyári mérések alapján megfelelő volt. A tihanyi Somosi szabadstrandon ugyanakkor az algák felszaporodása miatt néhány napja megtiltották a fürdőzést, ez azonban csak időszakos, és nem érinti a teljes Balatont.
Olvass tovább...
A vízminőség az ezredforduló óta folyamatosan javult, problémát inkább az alacsony vízállás okozott, és bár idén megfelelő tartalékkal „indult neki” a nyárnak a Balaton, már így is 90 centi körülire apadt, ami azonban még mindig távol van a 2022-es 70 centitől.
Olvass tovább...
A bokáig érő, nagyjából 30 fokos víz meglehetősen koszosnak látszódott, ami nem csoda, hiszen rengetegen felkavarják a part mentén a vizet, és ide a szennyeződésből is több jut be, nyilván nem ez lesz az ívóvíz-minőségű rész.
„Cáfoljatok meg, de szerintem itt aranymosással is lehetne foglalkozni. Életnek nem sok nyomát találtam, a Velencei-tóban és a Dunában sokkal-sokkal több minden ficánkolt, de ez betudható annak is, hogy kinn 40 fok van, és körülbelül 30 perc volt a vízpart és a mikroszkóp között eltelt idő, úgyhogy lehet bepunnyadt a víz a palackban. Igaz a Velencei-tónál két óra telt el, mire mikroszkóp alá került ”
- mondta.