Kitálalt a NASA egykori igazgatója: valójában ezért nem mentünk eddig vissza a Holdra
Olvass tovább...
Nagyon hálásak lehetünk ennek az eszköznek, hiszen nélküle nem láthatnánk ilyen szépnek a világűrt.
1990. április 24-én indult el történelmi jelentőségű útjára a Kennedy Űrközpontból a Hubble űrtávcső, ami már 33 éve segíti a NASA szakembereinek munkáját, hogy sikerüljön lerántani a leplet a világűr szűnni nem akaró, izgalmas titkairól, hátha egyszer jobban megértjük a szerepünket az univerzumban – az pedig már csak hab a tortán, hogy a teleszkóp által készített felvételek gyönyörűek.
Olvass tovább...
A Hubble űrtávcső arról az elismert huszadik századi csillagászról, Edwin Hubble-ről kapta a nevét, aki az elsők között gondolta úgy, hogy a távoli galaxisok vöröseltolódása a világegyetem folytonos tágulása okozza. A teleszkóp alacsony Föld körüli pályán mozog, a közeli infravörös, ultraibolya és látható fény tartományban végez észleléseket, az utóbbi évtizedekben rengeteg áttörést köszönhettünk ennek az eszköznek.
Többször is javítani kellett a Hubble űrtávcsövet, ami ebben a pillanatban is szorgosan dolgozik, és azon van, hogy továbbra is rendkívül hasznos információkkal szolgáljon a tudósok, illetve az emberiség számára. A felvételeinek hála olyan felfedezésekre került sor, amikről sokan még csak álmodni sem mertek, mondhatni új időszámítást indított az űrkutatás területén.
Egészen hihetetlen belegondolni, hogy a Hubble űrtávcső már 33 éve szolgálatban van, ráadásul még mindig aktív, és jelenleg is nagyon hasznos, kiemelt szerepe van az űrkutatásban, a NASA munkájában. Ennek örömére összeállítottunk egy galériát, amiben megcsodálhatjuk a teleszkópot, pár általa készített felvételt és magát Edwin Hubble-t is: