A saját számlájáról akart pénzt felvenni a nő, a banki dolgozó arcon röhögte, készpénz helyett egészen mást kapott
Olvass tovább...
Megsérült a ritka állat, ezért tudták befogni.
A tél közeledtével különleges lakó érkezett a Tollas Barát Madármentő Állomásra: egy törpegém, a dinoszauruszok távoli leszármazottja, akit Taksonyban mentettek meg. A horgásztó partján sérült madarat gondos kezek vitték az állomásra, hogy megkapja a szükséges állatorvosi ellátást.
A törpegém (Ixobrychus minutus) Európa egyik legkisebb gémféléje, amelyet elegáns mozgása és rendkívül ügyes vadásztechnikája tesz különlegessé. Ez a kistermetű madár főként sekély vizekben vadászik, ahol óvatos mozgásával és rejtőzködő színével kiválóan tudja álcázni magát. Nyakának furcsa, lassú mozgása a nádhoz teszi hasonlatossá, így a halak észre sem veszik - egészen addig, amíg éles csőrével villámgyorsan le nem csap rájuk.
Az emberi szem számára mókásnak tűnhet ez a viselkedés, de a törpegém komolyan veszi feladatát. Vadászati technikája tökéletesen illeszkedik a természetes élőhelyéhez, a vízinövényekkel tarkított tavakhoz és mocsarakhoz.
Olvass tovább...
A taksonyi horgásztónál talált törpegém szárnya megsérült, és a Tollas Barát Madármentő csapata szerint valószínűleg eltörött. Az állapotát Schütz doktornő, az állomás tapasztalt orvosa fogja megvizsgálni. Ő maga is nagy rajongója a törpegémeknek, így biztos kezekbe került a madár.
Az állomás munkatársai és követőik figyelmét is felkeltette a törpegém jellegzetes viselkedése. Miközben óvatosan mozog, éles csőrével szinte mindenkit meglep, hiszen a madár egyértelműen veszélyesnek tartja az emberi jelenlétet – nagyon óvatosnak kell lenni a közelében, mert kizárólag a szemre céloz.
Olvass tovább...
A törpegém Magyarországon is védett faj, amely természetes élőhelyeinek csökkenése miatt veszélyeztetett helyzetbe került. Elsősorban a nádasok, mocsarak és horgásztavak lakója, ahol a növényzet biztosítja számára a rejtőzködés lehetőségét és a vadászathoz szükséges környezetet.
Sérült egyedeik gyakran a madármentő állomásokra kerülnek, ahol szakértők segítenek a felépülésükben. Az ilyen esetek nemcsak a madármentés fontosságára hívják fel a figyelmet, hanem arra is, hogy mennyire lényeges ezeknek az élőhelyeknek a védelme.
Ebből a videóból még sok érdekes dolog kiderül erről a különleges állatról: