A bécsi karácsonyi vásárban odaléptem az egyik árushoz, amikor felém fordult néma sikoly hagyta el a számat
Olvass tovább...
Sosem látott felvételek kerültek elő, tízmilliárd forintos kárt okozott egy égve hagyott gyertya.
Sokak emlékezetében élénken élhet még 1999. december 15., amikor a budapestiek hatalmas füstoszlopokra ébredhettek, a hajnal csendjét pedig szirénaszó töltötte be. A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság közel kéttucatnyi járművet és száz tűzoltót riasztott a Budapest Sportcsarnokhoz, melynek ablakain félelmetes lángok csaptak ki.
Az 1982-ben átadott épület az ország legnagyobb fedett sportlétesítménye volt a maga idejében és rengeteg megismételhetetlen eseménynek adott helyszínt a 12.500 fő befogadására alkalmas komplexum. Tízezrek dolgoztak az építésén, rengeteg pénzbe került, és végül mindössze 17 évig állt, miután az 1999-es tűzvész teljesen elpusztította, és a megmentésére már nem maradt esély.
Olvass tovább...
A Fővárosi Katasztrófavédelem a 25 évvel ezelőtti történéseket idézte fel, amiből az is kiderült, hogy a Budapest Sportcsarnok végzetét egy karácsonyi vásáron égve hagyott gyertya okozta. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem telt ház során, hanem a hajnali órákban következett be a tűzeset az épületben, ahol így is 16-an tartózkodtak, hatalmas szerencséjükre azonban mindenki időben el tudta hagyni az épületet.
Az akkor szolgálatot teljesítő tűzoltók idézték fel az esetet, többek között azt is hogy a járókelőktől érkeztek az első bejelentések, miszerint füstöt érzékelnek a sportcsarnok közelében. 1984-ben már történt hasonló, akkor azonban nem keletkezett végzetes kár az épületben, ez az eset azonban teljesen más volt, sokkal súlyosabb és mint később kiderült a Budapest Sportcsarnok helyére új létesítményt kellett építeni.
Olvass tovább...
A Papp László Budapest Sportarénát alig több mint három évvel később adták át, ugyanakkora befogadóképességgel, mint elődjét, és a mai napig az egyik legnagyobb fedett sportcsarnoknak számít Magyarországon.
A tűzesetről sosem látott felvételek kerültek elő, többek között a B portáról is, ahol be tudtak menni a tűzoltók az áthatolhatatlan füstbe. A tetőszerkezet később beszakadt, az izzó romok hűtése pedig még napokig tartott: