Világszenzáció, az ősi maja piramis alatt csúcstechnológiát ástak ki a föld alól
Olvass tovább...
Olyan helyre jutottak be a tudósok Mexikóban az azték piramis belsejében, amely kétezer éve érintetlen volt.
Az azték kultúrát ma világszerte ismerik, és sokan nagyon is sokra értékelik a mezoamerikai civilizáció elért eredményeit. Egy olyan kultúráról van szó, amely évszázadokra a feledés homályába merült, pedig előtte volt a történelemben olyan időszak, amikor ők voltak a világ legfejlettebbjei. Rengeteg tudományban élen jártak, majd következett a gyors pusztulás, és a civilizációról hosszú ideig nem is beszéltek, még a dzsungel is benőtte a piramisaikat és a városaikat, amelyekben egyszer százezrek éltek a természet közepén.
Az aztékokat azóta újra felfedezték, és a szakértők egyre többet tudnak meg a kultúrájukról, miközben még a meglévő épületek mélyén is találnak újabb és újabb struktúrákat.
Teotihuacanban, a mai romvárosban rendkívüli járatokat találtak a piramisból indulva.
Olvass tovább...
Kezdetben természetes járatoknak tartották őket, olyan barlangoknak, amelyek a természet munkájának következtében jöttek létre, csak később realizálták, hogy ezeket az aztékok vályták a földbe, és okkal.
Falakkal védték ezen járatok bejáratait, hogy ne lehessen oda belépni.
Sok barlang ki volt fosztva, pedig korábban több műtárgyat is elhelyezhettek ezekben, aztán később régészek és szakértők találtak olyan járatokat is, amelyekbe ember nem lépett már nagyon régen. Több százezer tárgyat találtak, amelyek egykor az aztékok anyagi kultúrájához tartozott. Jaguárszobrok, krokodilfogak, faragott kis jáve szobrocskák.
Majd sokkoló meglepetésként érte a tudósokat, hogy ezekben a járatokban nagyon sok emberi maradványt is találtak, a tudósok pedig egyfajta tömegsírként kezdtek gondolni a piramisra.
Olvass tovább...
(via Express)