
Jeszenszky Zsolt most minden határt átlépett, soha nem kelt még így mi magából a fideszes influenszer
Olvass tovább...


Váratlan helyen írtak hazánkról, komoly visszhangja lett.
A napokban igencsak váratlan helyről érkeztek hízelgő megállapítások hazákra névre: egy portugál oldal döbbenten számolt be arról, mennyi beruházás, új épület és fejlesztés valósult meg az elmúlt tíz évben.
Kívülről nézve úgy tűnik, hogy Magyarország látványos átalakuláson ment keresztül - a külföldi lap szerint ritka, hogy egy ország ennyi területen egyszerre mutasson látványos fejlődést, és épp ezért különösen furcsa számukra, hogy itthon sokan ezt észre sem veszik.

Olvass tovább...
A bejegyzést Velkovics Vilmos újságíró tette közzé, de azért akadt hozzáfűznivalója a témához. Szerinte nagy probléma, hogy a magyar közvélemény egy része teljesen máshogy érzékeli a valóságot.
Sokak narratívája máig arról szól, hogy "mindent elloptak" és a beruházások helyett csupán zebrákra vagy apróságokra költötték a pénzt.
Az újságíró úgy véli, hogy ez a kép erősen torzított, mert közben hatalmas építési hullám zajlott: kulturális központok, közintézmények, sportlétesítmények, közlekedési fejlesztések nőttek ki a földből, a vita pedig egyre élesebb, hiszen sokan nem emlékeznek arra, honnan indult az ország 2010 és 2015 között, mekkora különbség látszik a mostani állapotokhoz képest.

Olvass tovább...
A bejegyzés végén az újságíró arra hívja fel a figyelmet, hogy a bemutatott néhány épület csak apró részlete annak a változásnak, amely szerinte országszerte zajlik. A közösségi médiában megosztott fotók és összehasonlítások azt sugallják, hogy a fejlődés kézzelfogható, akkor is, ha a politikai zaj gyakran elfedi.
A publicista úgy véli, ideje lenne a vitát arról a pontról elmozdítani, hogy "mindent elloptak" vagy "mindent megépítettek" és helyette a valós eredményeket értékelni. Az azonban biztos: a portugál reakció megmutatta, néha kívülről jobban látszik, milyen úton jár egy ország, mint belülről.
Velkovics Vilmos bejegyzése: