A saját számlájáról akart pénzt felvenni a nő, a banki dolgozó arcon röhögte, készpénz helyett egészen mást kapott
Olvass tovább...
Senki nem gondolta, hogy ez lehetséges.
A Titanic tragédiája a modern történelem egyik legismertebb eseménye, amely több mint egy évszázada foglalkoztatja az emberek képzeletét - persze ez nem teljesen független James Cameron rendező gigaprodukciójától. A történet szinte mindenki számára jól ismert: az 1912-es katasztrófa során a világ legnagyobb és legbiztonságosabbnak hitt luxushajója süllyedt el, miután jégheggyel ütközött. De lehetséges lenne, hogy megmenthető lett volna a hajó? Nagyon úgy tánik, hogy igen, ugyanis egy friss YouTube-videó egészen új perspektívába helyezte a történteket: egy férfi egy Titanic-múzeum szimulátorában sikeresen bemutatta, hogyan lehetett volna elkerülni az ütközést és megmenteni a hajót.
Olvass tovább...
A videó egy amerikai Titanic-múzeumban készült, ahol egy valósághű szimulátor segítségével bárki kipróbálhatja, hogyan működött hajó irányítása az 1912-es technológiai környezetben. A szimulátor rendkívül pontosan modellezi a Titanic mozgását, a víz viselkedését, valamint a jégheggyel való találkozást is.
A videó főszereplője komoly elszántsággal állt a hajókormány mögé, azzal a céllal, hogy megpróbálja átírni a történelmet. A szimuláció során a végzetes éjszaka körülményeit pontos szimulálja a gép: a hajó teljes sebességgel haladt, amikor a jéghegy feltűnt a láthatáron, ekkor kezdődik a férfi bravúros mentési manővere.
Olvass tovább...
A videó meglehetősen in medias res indul: őrült tempóban tekeri a kormányt, hogy elkormányozza a hajót a jéghegy útjából. Míg a Titanic legénysége annak idején késlekedett, a szimulátorban résztvevő férfi gyorsasága elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy a hajó biztonságos távolságban haladjon el a jéghegy mellett - ebben természetesen nagy segítségére van, hogy már tudja, mit kell csinálnia, és nem pillanatok alatt kalkulálni és döntést hozni.
A Titanic tragédiája óta eltelt időszakban számtalan elemzés készült arról, hogy miként lehetett volna elkerülni a katasztrófát, ez szimuláció azonban látványosan bebizonyította, hogy a korai reakció és a megfelelő manőverezés megmenthette volna a hajót és a több mint 1500 utas életét.
A férfi videója nem csupán nagyon érdekes, hanem elgondolkodtató is. A Titanic tragédiájának egyik legnagyobb tanulsága, hogy az emberi döntések éppoly fontosak, mint a technológia: az akkori kapitány és legénység késlekedése, valamint a túlzott önbizalom, hogy a Titanic „elsüllyeszthetetlen”, sajnos végzetesnek bizonyult.
Íme a Titanic megmentése: