Világhírű lett egy 1300 fős magyar falu, ország-világ ájul a keleti kényelmen
Olvass tovább...
Nem árt megbecsülni a jó munkaerőt.
Egységben az erő: tíz alkalmazott mondott fel, miután a cég megtagadta a megérdemelt fizetésemelést
Néha még akkor sem kapjuk meg, amit megérdemlünk, ha tényleg mindent beleadtunk a munkánkba. Az ilyen helyzetek nem hagynak sok választást: vagy kiállunk magunkért, vagy nem érünk el semmit.
Pontosan ezt tette egy tízfős munkacsoport, amikor a cégük nem volt hajlandó megadni nekik a megérdemelt fizetésemelést és a szükséges munkafeltételeket. Először csak kérték, majd követelték az elismerést – de mivel süket fülekre találtak, végül egységben léptek fel, és bebizonyították, hogy van másik út is.
Olvass tovább...
A történetet az egyik érintett dolgozó, u/UnoriginallyGeneric nevű Reddit-felhasználó osztotta meg.
Mint írta:
„Egészen múlt hét hétfőig én voltam egy regionális egészségügyi vállalat szállítmányozási és raktározási részlegének vezetője. Öten dolgoztak a kezem alatt. A COVID alatt végig dolgoztunk, a leállások minket abszolút nem érintettek.”
A csapat kiválóan helytállt a világjárvány alatt, végig dolgozták az egész COVID-időszakot, komoly profitot termelve a cégnek.
„Senkinek nem lett baja, mert szigorúan ügyeltünk az előírásokra, be is oltattuk magunkat a vállalat által biztosított oltóklinikán”
– írta.
A dolgozók azonban azt látták, hogy miközben ők naponta bejárnak a munkahelyükre, más osztályokon az otthoni munkavégzés alatt jelentős béremelések történtek, az ő csapatuk pedig valahogy kimaradt ebből.
„Felmerült bennünk a kérdés: ha a megélhetési költségek nőttek és mi minden nap dolgozunk, miért is nem kapunk mi is méltányos fizetésemelést?”
A dolgozók panaszukkal a HR osztályhoz fordultak, de az ott kapott válaszok nem csak elkeserítették, hanem fel is idegesítették őket.
Elmondták, hogy túlterheltek, alulfizetettek, és egyre nagyobb frusztrációt éreznek. És hogy mit reagált a a HR-részleg? Semmit olyat, ami előre vitte volna az ügyet. Az egyik képviselő például annyit tudott kérdezni, hogy miért nem használják a hibás targonca helyett a működőt – noha a probléma részben éppen a meghibásodott eszközök elégtelen pótlása volt.
A HR szerint a cég költségvetése nem engedi meg az emelést, ám a dolgozók ismerték a bevételeket és a kiadásokat.
„Tudtuk, mennyi pénz érkezik, mennyibe kerül az üzemeltetés, és milyen áron adjuk tovább a termékeket. Ezt nem vettük be, nagyon gyenge kifogás”
– írta az alkalmazott.
A döntő lépés: közös felmondás
Azonban nem hagyták tétlenül, hogy úrra legyen rajtuk az elkeseredettség. A részlegvezető egyik régi ismerősénél, aki egy másik cég logisztikai igazgatója volt, érdeklődött, hogy esetleg náluk van-e szabad kapacitás. A válasznak mindannyian nagyon megörültek, az pozitív volt: nemcsak állást, hanem mindannyiuk számára jobb feltételeket és fizetéseket is ajánlottak.
„Egy héten belül mind a tízünket felvették az új cégnél, és elkészítettük a felmondólevelünket. Amikor ezt a HR megkapta, alig akartak hinni a szemüknek: kétségbeesetten próbáltak minket visszatartani, de már késő volt. Együtt döntöttünk, hogy továbblépünk.”
Inspiráló példa a kiállásra
A történet hamar elterjedt és órási sikert aratott az interneten. Egy kommentelő, u/expressionkeeper így fogalmazott: „Csodálatos, ahogy kiálltatok magatokért és egymásért! Remélem, az új munkahelyetek jobban megbecsüli a munkátokat.”
Egy másik hozzászóló, u/NocuturnalRob, ezt írta: „Maradtatok professzionálisak, minden lehetőséget megadtatok nekik, hogy jobban csinálják, de nem törődtek veletek, úgyhogy magatoknak kellett gondoskodni a csapatról. Sok sikert az új helyen!”
A történet erőt és inspirációt adhat mindenkinek, aki valaha alábecsülve vagy kihasználva érezte magát. Ennek a tízfős csapatnak példája megmutatja nekünk, hogy az összefogás ereje, az önérzet és a bátorság valódi változást hozhat az életünkbe. A munkavállalóknak joguk van a tisztességes bánásmódhoz – és ha ez nem valósul meg, igenis van kiút és lehet változtatni.
És hogy hogyan kérjünk fizetésemelést? Például így:
forrás: Scoop