
Ezek voltak Puskás Öcsi utolsó szavai, négy szó, amibe beleremeg Magyarország
Olvass tovább...
Úgy érzi, jó esélye van rá.
Sir David Attenborough, a világ legismertebb természetfilmese és környezetvédője, a 99. születésnapja előtt egy héttel megrendítő vallomással állt elő, miszerint már közel érzi élete végét.
Nagyon reméli ugyanakkor, hoy megéri a százat - és úgy gondolja, ebben egy közel tíz évvel ezelőtt hozott egyszerű étrendi döntés is segítheti. Egy 2017-es interjúban elárulta, hogy szinte teljesen elhagyta a vörös húsokat.
„Nem drámai módon, de hónapok óta nem ettem marhahúst vagy sertéshúst. Halat eszem, néha sajtot is, de az étrendem nagyrészt vegetáriánus lett - sokkal nagyobb mértékben, mint valaha gondoltam volna.”
Olvass tovább...
A legendás műsorvezető legújabb filmje, az Ocean: With David Attenborough kapcsán ismét felhívta a figyelmet a természet sebezhetőségére. Korábban az emberiség még úgy hitte, hogy a tenger legyőzendő vadon - ma már tudjuk, hogy épp a tenger az, ami minket véd. David Attenborough úgy fogalmazott, hogy most, ahogy közeledik az élete végéhez, már világos számára, hogy ha megmentjük a tengereket, akkor megmentjük a világot is.
A film olyan területeket mutat be, ahol a túlhalászatot betiltották, mint például a skóciai Arran-szigeten vagy Hawaiin, ezeken a helyeken mutatva példát arra, milyen gyorsan képes regenerálódni az óceán, ha békén hagyjuk - Attenborough szerint ez lehet az emberiség nagy fordulópontja.
Olvass tovább...
Sir David több mint hetven éve van képernyőn, többek között olyan dokumentumfilmekkel vált világhírűvé, mint a Planet Earth, a Blue Planet vagy a Our Planet. Munkássága alatt olyan lenyűgöző fajokat, ökoszisztémákat és vándorlásokat mutatott be, melyek egykor elképzelhetetlenek voltak.
Most, idős korára is vállalta, hogy kamerával a kezében újra útnak induljon - nem önmagáért, hanem a bolygóért.
„Szinte minden ország aláírta, hogy védi az óceánok legalább harmadát. Most rajtunk a sor, hogy valóra váltsuk.”
- Sir David reméli, hogy szavai nemcsak búcsúként, hanem örökségként is felfoghatók - egy olyan ember öröksége, aki nem csak beszélt a világról, hanem próbálta megóvni is azt.
David Attenborough és a sivatag legveszélyesebb virága: