promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ezek voltak Puskás Öcsi utolsó szavai, négy szó, amibe beleremeg Magyarország

Ezek voltak Puskás Öcsi utolsó szavai, négy szó, amibe beleremeg Magyarország

Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc

Ez volt a Száguldó Őrnagy utolsó üzenete.

Puskás Ferenc, a legenda

Valószínűleg nincs az a végtelen milliárd forintból összehozott országimázskampány, ami hatékonyabb tudna lenni Puskás Ferencnél. A zseniális labdarúgóra tényleg nem túlzás az a jelző, hogy "legenda". E sorok írójának volt szerencsére több évet Spanyolországban élni, a Kanári-szigetektől Andalúziáig, amikor pedig kiderült, hogy Magyarországról származik, azonnal jött a "Puszkász" és a "Pancho" - még Barcelonában is (ahol egyébként Kubala László hasonlóan kultikus státuszt élvez). Nem csak Spanyolországban és hazánkban tudják, ki volt, egy 2016-os internetes szavazáson (amit a goal.com rendezett, nem a Trollfoci) minden idők legjobb labdarúgójává választották.

Puskás Ferenc élete regénybe illő volt, a "Száguldó őrnagy" 1927-ben született, az első sorból nézte végig az igen viharos 20. századi történelmet, kitartásának, tehetségének és hatalmas befektetett munkájának köszönhetően pedig olyan életet élt, ami tényleg lenyűgöző volt.

A viharos 20. század

A sváb származású. eredetileg Purczfeld vezetéknévvel született Puskás Ferenc 1927-ben született, tizennyolcadik születésnapjára megkapta a szovjet hadsereget, '45 augusztusában pedig már válogatott mérkőzést játszott, az ellenfél Ausztria volt.

Magyarországi karrierjét a Kispestben töltötte, a válogatottal olimpiát és világbajnoki ezüstérmet nyert, majd jött az 1956-os forradalom, ami után jobbnak látta, ha elhagyja az országot.

Már elmúlt 30, amikor elkezdett a Real Madridban futballozni, amivel elkezdődött karrierjének második felvonása - Spanyolországban is legenda lett, szórta a gólokat, a Real Madrid valaha volt egyik játékosaként tartják számon, lőtt 4 gólt BEK-döntőben, még a spanyol válogatottban is szerepelt.

Utolsó szavai

Hazatérni először 1981-ben volt lehetősége, végleg azonban csak a rendszerváltás után jött haza, pár mérkőzés erejéig a válogatott szövetségi kapitánya is volt, elképesztő sok díjat kapott.

Egészségügyi állapota a 2000-ben diagnosztizált Alzheimer-kór után kezdett el romlani, magas kezelési költségeit a Real Madrid és Alfredo di Stéfano állták, de még megélte, hogy az egykori Népstadiont róla nevezték el 75. születésnapján.

Puskás Ferenc végül 2006-ban hunyt el, utolsó szavait is feljegyezték, amik állítólag ezek voltak:

"Tanítsátok focizni a gyerekeket!"

Összeállítás Puskás legszebb góljaiból