
Marco Rossi kirúgta a válogatottból, pedig milliók rajonganak a magyar támadóért
Olvass tovább...
Az UEFA Bajnokok Ligája új magyar hangjára egy nagyon durva jelzőt használt egy újságíró.
Hosszú évekig a Közmédia portfóliójába tartozott a Bajnokok Ligája hazai közvetítése, illetve az asztalról lehulló morzsák kerültek a Sport TV képernyőjére. Azonban a közelmúltban az illetékes műsorszolgáltató új pályáztatást nyert el, amelyen túllicitálta az RTL csoport a magyarországi egyetemes csatornahálózatot. Ennek köszönhetően az RTL döntéséből fakadóan elsősorban streamingen keresztül, külön előfizetési díjért cserébe lehet megtekinteni az egyébként is megújult Bajnokok Ligája szezon "összes" mérkőzését.
Olvass tovább...
Ez a döntés pedig hatalmas elégedetlenségi hullámot váltott ki, a legrangosabb UEFA sorozat nézettsége idehaza jóval kisebb nézői számokkal megy, mint amikor úgymond ingyen lehetett megtekinteni a legfontosabb és legérdekesebb mérkőzéseket a felhozatalból. Pedig idén már több csapat is indult a főtáblán, mint eddig. A korábbi harminckét együttest nyolc csoportban felsorakoztató csoportkörös formátum már a múlté, immár egy harminchat csapatos alapszakasz az aktualitás, ahol szinte véletlenszerűen van minden gárdának nyolc meccse nyolc különböző csapat ellen.
ám mostanra talán mindenki belátta, hogy egészen jónak mutatkozik a frissítés. Nem úgy a RTL közvetítési politikája. Az 1997-ben indult csoport ugyan hivatalosan nem szokott számokat közölni sikerességéről, ám erős kétségeink vannak, hogy van elég előfizetőjük ahhoz, hogy elmondhassák magukról, hogy anyagilag megérte megvásárolniuk a Bajnokok Ligája közvetítésének jogait. Mert egyébként az kétségtelen, hogy minden eddiginél színvonalasabb, hozzáértőbb kezekbe került a BL tv-s bemutatása. A lehető legjobb szakemberek beszélnek a csapatokról és játékosokról, ám még a vélhetően maréknyi előfizetőnek is van oka az elégedetlenségre.
Olvass tovább...
A Hálózat nevű honlap alapító bloggere, a korábbi PestiSrácok és PestiTV munkatárs, Mező Gábor a saját közösségi médiás felületén szállt bele páros lábbal a meccsek többségét közvetítő Gundel Takács Gáborba. A korábban sportújságíróként is próbálkozó Mező szerint ez már egyáltalán nem Gundi világa, és roppant elégedetlen volt mind a stílusával, mind a szókincsével. Amiket egyébként többen is tapasztalhattak a nézők közül, mint a korábbi hónapokban. Ugyanis az RTL egy nagyon gáláns döntést hozva, az elődöntőktől kezdve, még a május 31-i finálét is "átrakta" az anyacsatornára, vagyis az RTL-re.
Arról nem szól a fáma Mezőnél, hogy csak most tapasztalta-e meg, hogy a már évtizedekkel ezelőtt is sportot kommentáló Gundel Takács Gábor számára ennyire borzalmas, vagy eddig is ez volt-e a véleménye. Azonban függetlenül attól, hogy igaza van-e a Hálózat újságírójának, nagyon ötletes kritikát fogalmazott meg tulajdonképpeni kollégájával kapcsolatban:
„Hát, Gundel Takács Gábor továbbra is borzalmas futball-kommentátor. Belenéztem az Arsenal–PSG meccsbe, de ezt most nem bírom tovább nézni. Ha jól értettem, azt mondta épp az egyik francia gyerekről, hogy „önti a gólokat”. Vissza is tekertem, és tényleg ezt hallom: „önti a gólokat”. Ha nem hallottam félre, vajon mit jelenthet? A régi trükkel (lásd: transzgenerációs traumák és megoldások) gyorsan bekapcsoltam a gépen a Nemzeti Sportrádiót, hátha közvetítik, de nem. Pedig jó lett volna élesben kipróbálni azt, amit annyian megtettek Vitray Tamás idején. Amikor ugye a képhez Szepesi György hangját hallgatták. A hadnagy helyett az ügynököt. „Gundihoz” inkább a táskás és egyéb vetélkedők illenek, illetve az, hogy Novák Katalin tanácsadója legyen, hogy aztán az első pillanatban lefaroljon. A holnapi Barcelona-meccsen leszek gondban. Úgy fest, marad a stream-elés.”
- szólt a sportkommentátor felé a nyílt kritika.
Egyébként Gundi most kezdi új tévés vetélkedőjét, az 5 Arany Gyűrűt az RTL műsorán. Reméljük, Mező úr minden kívánsága éppen így fog teljesülni.
Gundel Takács egyik legviccesebb sztorija: