
Egy vagyont ér ez a fajta 10 filléres, túrd fel a fiókot, komoly összeget fizetnek egy szép példányért
Olvass tovább...
Ha találsz belőle egy marékkal, komoly összeg ütheti a markodat!
Az elértéktelenedő, vagy akár időközben kivont érmékből szinte minden háztartásban található néhány darab, hiába lehet azokat hosszú ideig beváltani, sokan nem igazán törődnek ezzel, pláne has kisebb címletekről van szó.
Pedig érdemes foglalkozni a fiók mélyén lapuló, elfeledett pénzekkel, hiszen akár még szerencsénk is lehet, és olyan darabokat találhatunk közöttük, melyek a gyűjtők körében keresettek.
Természetesen itt is igaz – akárcsak a papírpénzek esetében –, hogy azok a példányok érnek többet, melyeket szép állapotban őriztek meg. Érmék esetében ez az úgynevezett „verdefényes”, tehát ami nincs összekarcolva, nem láthatók rajta a használat nyomai.
Olvass tovább...
Még jobb a helyzet, ha egy ritkább érméről van szó, és ugyan azt hihetnénk, hogy a fillérek között nincs ilyen, azért érdemes nyitott szemmel járni, hiszen például az „akasztófás” 20 filléres akár 50-70 ezer forintot is megér, de az úgynevezett „nagy nullás” 10 filléresek sem sokkal maradnak el ettől az értéktől.
De mitől különleges ez a különös érme? Az talán nem meglepő, hogy a fillérekhez képest keveset, mindössze 30 ezer darabot gyártottak belőle, a többihez képest pedig látványosan nagyobb a címletet jelölő nulla belső átmérője, vélhetően az egyik verőtő eltérő kialakítása miatt.
Olvass tovább...
Mivel forgalomban volt, ezért bárkinél előfordulhatott, így a különösen szép állapotúak igazán ritkának számítanak. A kizárólag 1969-ben vert fillér használt példányai nem túl értékesek, a verdefényesekért azonban akár tízezreket is megadnak a gyűjtők.
Hogy pontosan miként ismerhetjük fel ezt a fajta 10 fillérest, arról a NumizPortal készített egy videót, amiben arról is szó esik, hogy mennyiért kelhetne el egy UNC verdefényes példány, és mennyit érnek azok, amelyek nem hibátlanok: