500 éves ajtót talált egy a férfi a nappalija közepén, sokkolta a fal mögött rejtőzködő bejárat
Olvass tovább...
A hat méteres állat félelmetes gyomorhangot adott.
A Föld élővilága egészen csodálatos: számtalan olyan lénynek ad otthont, ami egyszerre tölt el csodálattal és rettegéssel. Az egyik ilyen csúcsragadozó bordás krokodil, amely a világ legnagyobb krokodilfajtája. Akinek van olyan szerencséje, hogy szabadon láthatja, esetleg váratlanul találkozik össze vele, annak olyan érzése van, mintha egy több millió éves példánnyal találkozna: egy igazi, ma is élő dinoszaurusszal. Az igazság valóban valami ilyesmi, mivel ez az egyik legősibb állatfaj a világon: több millió éve léteznek és szinte egyáltalán nem hatott rájuk az evolúció, alig változott a külsejük.
Olvass tovább...
Mit kell tudni ezekről a félelmetes állatokról?
A bordás krokodil szinte egész Ázsiában megtalálható: India, Srí Lanka, Banglades, Mianmar, Thaiföld, Laosz, Kambodzsa, Vietnám, Malajzia, Indonézia, a Fülöp-szigetek, Új-Guinea, Ausztrália, a Palau szigetek, Mikronézia, a Kókusz-szigetek, a Salamon-szigetek, Vanuatu és a Fidzsi-szigetek is a természetes élőhelyei közé tartozik. Ez az óriási méretű krokodilfaj általában 4-5 méter hosszú, bár egyes egyedek elérhetik a 6 métert is. Testük szürke, barnásszürke, aranybarna, vagy akár fekete is lehet, ami kiváló rejtőzködővé teszi őket az élőhhelyükként szolgáló mocsaras területeken. Ezek a krokodilok leginkább a lassú sodrású folyókban, tavakban, mocsarakban érzik jól magukat. Éjszakai ragadozók, étrendjük halakból, kétéltűekből, hüllőkből és kisebb, nagyobb emlősökből áll. Az emberre leginkább veszélyes krokodilfaj: évente több halálos támadás is a számlájukra írható, Gyakran kiúsznak a tengerekbe, óceánokba is: természetes ellenségük nincs, egyedül a nyílt vízen
Olvass tovább...
A sziámi krokodilok a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) vörös listáján súlyosan veszélyeztetett fajként szerepelnek. Az 1990-es évekre a populációjuk jelentősen csökkent az orvvadászat, valamint az élőhelyeik beépítése és más krokofilfajok megjelenésének köszönhetően. Becslések szerint ma már csak mintegy ezer egyed él a vadonban, ebből több mint 300 Kambodzsában található. Több ország összefogásának eredményeképp jó néhány rezervátumot tartanak fent, hogy segítség a fajta fennmaradását.
Most felkerült az internetre egy videó egy vadon élő példányról, amelynek a készítője utalt a dinoszauruszokkal való közeli rokonságára. Az állat ráadásul még hangot is adott ki, így valóban megbabonázó a látvány: