promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Tíz éve dolgozott ugyanannál a cégnél a férfi, egyetlen mondattal sikerült a vezetőségnek elüldöznie egy értekezlet után

Tíz éve dolgozott ugyanannál a cégnél a férfi, egyetlen mondattal sikerült a vezetőségnek elüldöznie egy értekezlet után

Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc

A dolgozó lojális volt a céghez, de egy mondattal sikerült elüldözni őt.

Egy munkahelyen uralkodó kultúra az adott vállalat igazi arcát mutatja meg. Az ott dolgozók által közösen vallott értékek és elvek kulcsfontosságúak a tehetséges munkavállalók odavonzásában és megtartásában. Ha azonban sajnálatos módon ez a kultúra mérgező, még a legjobb alkalmazottak is megkérdőjelezhetik, hogy érdemes-e maradniuk.

Pontosan egy ilyen helyzet alakult ki nemrég, amikor egyetlen mondat egy céges találkozón arra késztetett egy tíz éve ott dolgozó alkalmazottat, hogy pontot tegyen kereken egy évtizedes karrierje végére. 

Egyetlen mondat, ami mindent megváltoztatott

Egy Reddit-felhasználó, u/Shootchyask, megosztotta történetét, amelyben leírta, hogy egy kerületi értekezlet témája miatt hagyta ott addigi munkahelyét. Az esemény központi üzenete így hangzott:

„Nincs olyan, hogy munka és magánélet egyensúlya, ezért élvezd, amit csinálsz.”

Ez az egy mondat pontosan elegendő volt ahhoz, hogy megtörje az alkalmazott lojalitását.

Ez volt az a pillanat, amikor rájöttem, hogy a céghez való hűség semmit sem ér, ha közben teljesen kizsigerelnek” - írta a posztjában. Az alkalmazott megjegyezte, hogy az említett vállalat egy országos kiskereskedelmi lánc, ahol a munkakultúra gyakran kimerítő.

A témáról a Newsweek-nek nyilatkozott Jonathan Hinton Westover, az Utah Valley Egyetem szervezeti vezetés és változás professzora, aki hangsúlyozta, hogy ez a fajta mentalitás kifejezetten káros.

„Egy ilyen cég kultúrája egészségtelen és mérgező. Ez gyakorlatilag mindig a munkavállalók kizsákmányolásához vezet”

- mondta.

Egyéni tapasztalatok és visszhang

Az internet közönsége nagy empátiával fogadta a történetet: sokan saját, hasonló élményeiket osztották meg. Egy felhasználó arról számolt be, hogy egy barátja akkor mondott fel, amikor a vezérigazgató egy motivációs beszédében azt mondta: „Mindannyian egy hajóban evezünk. Ha nem akarunk együtt dolgozni, nyugodtan maradhatunk a parton.” A mondatra adott felmondólevél egyszerűen így szólt: „Én inkább a parton maradok.”

Egy másik hozzászóló megjegyezte, hogy azért hagyta ott korábbi munkahelyét, mert a vállalat etikátlan módszerekkel élt kiszolgáltatott csoportokkal, például idősekkel és szegényekkel szemben. Amikor erre felhívta a figyelmet, a vezérigazgató azt válaszolta, hogy „ez az iparág így működik, és ha nem tudja elfogadni, akkor távozhat.”

Mit tanulhatunk ebből?

Ez az eset is rávilágít arra, hogy a munkahelyi kultúra nem csupán egy elvont fogalom, hanem alapvetően meghatározza, hogy az alkalmazottak hogyan érzik magukat a mindennapokban - egyetlen rossz üzenet vagy a toxikus hozzáállás elegendő lehet ahhoz, hogy eltaszítsa a legelhivatottabb dolgozókat is. A vállalatok számára kulcsfontosságú, hogy olyan környezetet teremtsenek, ahol az alkalmazottak nemcsak teljesítménykényszert érzik, hanem azt is, hogy valóban értékelik őket

Ha mi is felmondáson gondolkodunk, akkor ezeket a tanácsokat mindenképpen érdemes megfogadni:

forrás: Scoop