A saját számlájáról akart pénzt felvenni a nő, a banki dolgozó arcon röhögte, készpénz helyett egészen mást kapott
Olvass tovább...
Alig akart hallani a fülének a dolgozó.
Egy munkatárs búcsúajándéka általában kedves gesztus - de mi van akkor, ha a főnök nem saját zsebéből finanszírozza, hanem az alkalmazottaitól vár el jelentős hozzájárulást? Egy hasonló eset nemrég a nagy felháborodást keltett az interneten, miután egy alkalmazott nyilvánosan szembeszállt főnöke követelésével. Az esetet egy népszerű TikTok-felhasználó, Ben Askins osztotta meg (@ben.askins), aki éles kritikával illette a vezetői magatartást.
Olvass tovább...
A történet egy ausztrál munkavállalóról szól, akit főnöke arra kért, hogy ötven fontot (körülbelül 22 ezer forintot) fizessen be egy munkatárs, Josh búcsúajándékára, aki három év után távozik a cégtől. Az üzenet, amelyet WhatsAppon küldött, sürgető hangnemben érkezett, és már itt nem igazán nyerte el hősünk tetszését:
„El tudnád küldeni az ötven fontot még ma? Szeretném megvásárolni az ajándékot nap végéig.”
Az alkalmazott azonban nem hagyta annyiban a dolgot. Udvarias, ám határozott válaszában rákérdezett, hogy miért döntöttek egy ilyen drága ajándék mellett.
„Pénzügyi szempontból most nehéz időket élek, és egy ilyen összegű hozzájárulást elvárni nekem egy "picit" soknak tűnik”
– írta vissza.
Olvass tovább...
A főnök hozzállása viszont csak tovább rontott a dolgon. Azt állította, hogy a hozzájárulás mindenki számára kötelező, mert „nem lenne igazságos csak néhány embertől kérni.” Kifejtette, hogy az ajándék Josh vezetői érdemeit hivatott méltatni, és az összeg „nem is olyan nagy, ha jobban belegondolunk”.
Ben Askins azonban nem értett egyet ezzel - teljes mértékben elutasította a főnök érvelését. Véleménye szerint elfogadhatatlan, hogy egy vezető anyagi hozzájárulást vár el az alkalmazottaitól, különösen ilyen magas összegben. „
A cégeknek saját költségvetésből kellene fedezniük az ilyen ajándékokat. A vezetői pozícióban lévők sokkal többet keresnek, ezért igazságtalan nyomást helyezni az alacsonyabb bérért dolgozókra”
– mondta Askins.
Az eset hatalmas óriási aktivitást generált a közösségi médiában, sokaknak volt véleménye a témáról. Meglepő, de úgy tűnik, nem olyan ritkák az ilyen helyzetek: sok felhasználó osztotta meg saját, hasonló tapasztalatait. Egyikük például arról számolt be, hogy terhesen fizetett 20 fontot egy kolléganőjének babaajándékára, ám amikor ő maga szült, senki sem vett neki semmit. Egy másik hozzászóló elutasította, hogy hozzájáruljon egy ajándékhoz a főnökének, miután az épp az óráit csökkentette.
„Az alkalmazottak soha ne érezzék kötelezőnek, hogy ajándékot adjanak egy olyan embernek, aki többet keres náluk. Ez egyszerűen igazságtalan”
– fogalmazott egy kommentelő.
Az Askins által megosztott történet mutatja, milyen az a vezetői magatartás, amilyet senki nem szeretne a munkahelyén. Egy ajándék a munkahelyen csak akkor értékes gesztus, ha szívből jön, nem pedig kényszerből - akkor sokkal inkább az ellenkező hatást váltja ki. A cégeknek érdemes lenne átgondolni, hogyan szervezik az ilyen alkalmakat, és elkerülni, hogy alkalmazottaikra helyezzenek anyagi terhet.
Az eset pedig egy még fontosabb tanulságot is hordoz: mindig álljunk ki magunkért, ha úgy érezzük, hogy igazságtalan bánásmódban részesülünk. Az erőszakos kérések helyett a munkavállalók megbecsülése sokkal jobb módja a dolgozók motiválásának és elismerésének.
forrás: Scoop