promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Igaz történet alapján készült Bud Spencer és Terence Hill leghíresebb filmje, ez az egyetlen

Igaz történet alapján készült Bud Spencer és Terence Hill leghíresebb filmje, ez az egyetlen

Borítókép:  Profimedia
Zene, Film & Kultúra
Kategória fejléc
Promotions

Ez az egyetlen filmje Bud Spencernek és Terence Hillnek, amit valós események ihlettek.

Bud Spencer és Terence Hill filmjei fikciók, kivéve egyet. A pofonosztó páros egyik, ha nem a leghíresebb közös filmje, a Kincs, ami nincs történetét bizony valós események ihlették. Bár a Pongo Pongo-sziget nem létezik, és Anulu sem majszolja a banánt valami elhagyatott helyen a tenger közepén, mégis igaz történet alapján készült ez a produkció, ugyanis a benne látható japán katona, Kamasuka szála nem kitaláció.

A Kincs, ami nincs megszállottan, kitartóan harcoló katonája az amerikai erőktől védi Pongo Pongo-szigetét, csakhogy a világháború már régen véget ért, ám neki elfelejtettek szólni, hogy hazatérhet Japánba. Kamasuka így aztán a szigeten ragad, megismerkedik ott a helyi törzs vezetőjével, Mamával, és születik egy közös gyermekük, az ütődött, de szeretnivaló Anulu.

A katona, akinek története révén alkották meg Kamasukát, valós személy volt. Onoda Hiroo 22 éves volt, mikor a második világháborúban három társával együtt gerillaharcra kényszerült a Fülöp-szigetekre. Bár szórólapok eljutottak hozzájuk, miszerint véget ért a háború, ők ezt nem akarták elhinni; azt gondolták, az amerikaiak terjesztik csupán ezt az álhírt, hogy felszabaduljon a térség, és átvegyék felette az uralmat. Még akkor sem hitték el, amikor maga Jamasita Tomojuki tábornok aláírásával kaptak parancsot a megadásra, hamisítványnak gondolták, mivel tele volt helyesírási hibákkal.

Így aztán Onodo Hiroo és két társa a szigeten maradt. A dzsungelben gyümölcsökön és farmokról ellopott állatokon éltek. Ott tartózkodásuk során összesen 30 embert öltek meg, akiket ellenséges katonáknak hittek, pedig valójában ártatlan gazdálkodók és rendőrök voltak. Hiroo utolsó társa 1972-ben halt meg, miután lelőtte a helyi rendőrség. Az utolsó japán katona még két évig tartott ki, végül a hippi egyetemista társa, Suzuki Norióval kötött barátsága miatt tette le a fegyvert. 1974 márciusában vitték aza.

Onoda Ferdinand Marcosnak, a Fülöp-szigetek elnökének adta át a kardját, ugyanakkor átadta az összes töltényét és kézigránátját is. Mikor hazatért Japánba, hősként fogadták. A veterán katona azonban nem érezte már magát otthon a modern országban, így aztán Brazíliába költözött. 1984-ben visszatért Japánba, hogy oktató táborokat hozzon létre a japán katonáknak.

2010-ben készült vele egy beszélgetés, amiben magyarázatot adott arra, hogy miért folytatta még három évtizeden keresztül a háborút.

„Minden japán katona fel volt készülve a halálra, én azonban hírszerző tisztként azt a parancsot kaptam, hogy folytassak gerillaharcot, és maradjak életben. Ha ezt nem tudtam volna végrehajtani, az végtelenül szégyenletes lett volna”

Onodo Hiroo 2014-ben, 92 éves korában hunyt el. Történetét a Bud Spencer és Terence Hill főszereplésével készült, 1981-ben bemutatott Kincs, ami nincs-ben dolgozták fel.