9/11: szörnyű, hogy mi történt az összedőlt ikertornyok maradványaival
Olvass tovább...
Van, amikor nagyon jól jön ez a megoldás, ám a kiberbűnözők könnyedén vissza is élhetnek vele.
Egy új vizsgálat szerint az Apple WiFi alapú helymeghatározó rendszereivel (WPS) könnyedén vissza lehet élni, ami globális adatvédelmi fenyegetést jelent felhasználók milliói számára.
A mobileszközök időszakosan elküldik az átjátszók segítségével a meghatározott helyzetüket. A kapott adatok pedig lehetővé teszik, hogy néhány méter pontossággal meghatározzák az eszközök helyzetét. Ez nagyon jól jön olyan esetekben, amikor például keresnek egy eltűnt személyt, vagy bűncselekmény, esetleg terrortámadás során kell megtalálni az elkövetőket, ám vissza is élhetnek vele.
Olvass tovább...
Az Apple ezeket a helymeghatározási adatokat praktikussági okokból egy szerveren gyűjti össze, az információk pedig akár nyilvánosan is elérhetők. A Marylandi Egyetem kutatói nemrég tettek egy próbát, mely alapján összegyűjtötték a lokációs adatokat, ezzel pedig tömegével tudták meghatározni a felhasználók helyzetét.
Arra figyelmeztettek, hogy az általuk kipróbált módszer csupán minimális technikai tudást igényel, és különleges eszközökre sincs szükség a kémkedéshez. Ráadásul nem csak az Apple, de az Elon Musk által üzemeltetett műholdas internetelérés, a Starlink is hasonló problémákat okozhat, ami különösen aggályos, lévén Ukrajnában katonai célokra is használják a műholdas internetet.
Olvass tovább...