Csodaszarvas tűnt fel a magyar nemzeti ünnepen, a fehér állat mindig valamilyen nagy változás hírnöke
Olvass tovább...
Pár percre látták csak az állatot, meghűltek a szokatlan látványtól.
A vadon mindig tartogat meglepetéseket, a magyar erdők pedig mindig is híresek voltak különös természeti csodáikról. Különösen igaz ez, ha figyelő tekinteteinket a ma már trianoni határokon túlra szakadt Erdély különleges képződményeire (pl.: a Tordai-hasadék, a torockói Székelykő, szovátai Medve-tó, vagy a hargitai Gyilkos-tó) és gazdag élővilágára gondolunk.
Most azonban egy olyan állat tűnt fel egy Brassótól délnyugatra elterülő vadregényes területen, amire senki sem számított, igazi ritkaságszámba megy a fehér őz látványa
Olvass tovább...
A különleges színű szőrzettel megáldott állatot egy hétköznapi, barna szőrzetű társával együtt kapták lencsevégre a Brassó megyei hegyi csendőrök, miközben az állatok kölcsönösen csodálkoztak rá a hegyi ösvényen elhaladó emberekre, akiknek elámult a szájuk a látványtól - számolt be róla a Maszol.ro portál.
A Törcsvár környéki erdőkben sétáló ritka fehér őzről készült képeket Facebook oldalukon is megosztották:
- kezdik a nem mindennapi látványról szóló beszámolójukat a a brassói rendőrőrs munkatársai.
"A fehér szőrzet nagyon ritka, valószínűleg albinizmusnak tulajdonítható, ami egy genetikai rendellenesség. Az albinizmus abban nyilvánul meg, hogy nagyon kevés, vagy egyáltalán nem termelődik melanin, a pigment, amely a bőrt, a szemet és a hajat színezi"
A nem épen hétköznapi esetet megragadva hegyi csendőrök külön felhívták rá a turisták figyelmét, hogy óvják a természetet és a környezetet, hogy ilyen ritka látványban gyönyörködhessenek.
Olvass tovább...
A pigmenthiány előfordulhat bármilyen vadállatnál, és különböző formában jelentkezhet. Az egész testre kiterjedő albinizmus esetén például a szemek pirosak lehetnek, az emlősöknél az orr előtti szőrtelen terület rózsaszínűvé válik, míg a flavizmusban egyes szaruképletek vagy a szivárványhártya barna lehet.
A természetben az ilyen eltérések általában hátrányt jelentenek az állat számára.
A fényérzékenység mellett a hiányzó védőszín miatt az állatok nehezebben tudnak elrejtőzni, így nagyobb veszélynek vannak kitéve a ragadozók számára. Egy elterjedt hiedelem szerint azok, akik fehér vadat ejtenek el, hamarosan szembe kell nézzenek valamilyen súlyos problémával vagy szerencsétlenséggel.
Forrás: RTL
Olvass tovább...