Rengeteg vírusos alkalmazás bukott le – azonnal törölnöd kell őket a telefonodról
Olvass tovább...
Nem csak az OTP-re igaz ez, hanem rengeteg másik magyarországi bankra, amit interneten keresztül szeretnénk elérni.
Sokan csinálják azt, hogy nincs kedvük beírni egy adott weboldal címét, így a Google keresőjében például bepötyögik, hogy „OTP”, aztán így jutnak el a pénzintézet főoldalára. Abszolút nem tiltott dolog ez, viszont akkor ne legyünk lusták leellenőrizni, hogy valóban az OTP Bank weboldalán járunk-e.
Magyarország egyik legnagyobb pénzintézete korábban is adott ki figyelmeztetést, hogy hamis internetes keresőoldali találatokkal csalnak ki adatokat a banki ügyfelektől az adathalászattal foglalkozó bűnözők, vagy hackerek.
Olvass tovább...
Sajnos nem újdonság, hogy a fizetett hirdetések között a Google találati lista tetején áloldalak jelennek meg, amik megtévesztően hasonlítanak az eredetire. Ha azonban ide írjuk be a belépési adatainkat, akkor azok már rögtön illetéktelen kezekbe is kerültek. A Google ezeket az oldalakat olykor nem távolítja el azonnal, így nem árt résen lenni.
Szóval vagy írjuk be az eredeti URL-t, vagyis a webcímet rendesen, vagy ha már a Google keresőjéből megyünk fel a bank honlapjára, akkor a kis lakatnál ellenőrizzük a biztonsági tanúsítványt.
A csalók ügyesen dolgoznak, mert 2022 első negyedévében másfél milliárd forintnyi összeget tudtak bezsebelni Magyarországon, persze nem csak ezzel, hanem különféle módszerekkel.
Olvass tovább...
Továbbra is nagyon fontos, hogy e-mailben, telefonon, SMS-ben soha ne adjunk meg jelszavakat, bankkártya adatokat, és használjuk mindenhol a többlépcsős azonosítást.
Attól is sokan ódzkodnak, hogy erős jelszavakat állítsanak be, mivel félnek attól, hogy elfelejtik, de minél bonyolultabb a kód, annál jobb. Így is nem árt gyakran cserélgetni, és nem ugyanazt használni mindenhol.