Fekete piramist találtak Alaszkában, de a kormányzat mélyen hallgat róla, mert valami igazán különlegesre képes
Olvass tovább...
A technológia hamarabb működőképes lehet, mint azt gondolnánk.
Az orosz-ukrán háború nemcsak szenvedést hozott északkeleti szomszédunknak, hanem rég látott élelmiszer- és energiaválságot okozott szinte az egész világon. Minden bizonnyal felgyorsulnak azok a folyamatok, amelyet a fosszilis tüzelőanyagok kiváltását célozzák.
Kínai tudósok az űrben végeztek kísérletet a napenergia begyűjtésével és hasznosításával, ez pedig jó módszer lehet arra, hogy idővel az egész Földet korlátlan, tiszta energiával lássuk el. A kínaiak még csak egy aprócska lépést tettek meg, de a technológia működőképesnek tűnik.
Olvass tovább...
Részleteket ugyan nem árultak el, annyi azonban kiderült, hogy egy 75 méteres acélszerkezet szolgált a teszt alapjául. Ezzel gyűjtötték be közvetlenül a Napból érkező energiát, amit aztán elektromos árammá alakítottak át.
Az ötlet már tavaly nyilvánosságra kerül, de most kis léptékben meg is valósították. Ha minden a tervek szerint halad, akkor 2050-re érik el a gigawattban mérhető termelési mennyiséget, de ehhez akár 10 ezer tonnányi terhet is el fel kellene előbb juttatni az űrbe.
Olvass tovább...
Egy Földön kívüli naperőmű független az időjárástól, nem kell számolni a rossz idővel, sőt az éjszakákkal sem, így szinte folyamatosan képes megújuló energiát termelni. Ezt egyelőre a kínaiaknak 55 méteres távolságba sikerült eljuttatniuk mikrohullámok segítségével, de amíg a hatalmas erőmű termelni kezd, addig minden bizonnyal megoldják a hatékony szállítás problémáját is.
A technológia alkalmazásán több ország is gondolkodik, mégis ez volt a legelső értékelhető eredményeket hozó kísérlet. Azt ugyanakkor a kínaiak is elismerik, hogy a széles körű használatig még több generációt kell várni, de legalább már megcsillant némi fény az alagút végén ezen a téren is.
Olvass tovább...