promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ha Európában megugrik a sugárzási szint, pillanatok alatt megtudhatjuk, hol történt katasztrófa

Ha Európában megugrik a sugárzási szint, pillanatok alatt megtudhatjuk, hol történt katasztrófa

Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc
Promotions

Ma már lehetetlen lenne eltitkolni, felesleges lenne tagadni, hol szabadult ki a környezetbe a mérgező anyag.

Bizonyos szintű természetes háttérsugárzás mindenhol kimutatható, ettől még nem kell tartani, a dózis ugyanakkor már lényeges kérdés. Ez utóbbi függ a földrajzi jellemzőktől, valamint az időjárástól is, ám a határértékeket úgy alakították ki, hogy lehessen tudni, mi az, ami normálisnak mondható, és mi az, ami már biztosan valami komoly bajnak az előjele.

Azt hihetnénk, hogy az átlagemberek számára ezek az értékek elérhetetlenek, és már csak akkor szereznek tudomást róla, hogy atomkatasztrófa történt, amikor már rég késő. Persze megakadályozni lehetetlen a sugárzás terjedését, nagyon fontos, hogy a lakosság valamennyire fel tudjon készülni.

Nem véletlen azonban az sem, hogy sokan nem bíznak a tájékoztatásban, hiszen a csernobili eseményeket a vasfüggöny mögött addig titkolták, ameddig csak lehetett, emiatt millióknak nem volt tudomása arról, hogy a közelben súlyos nukleáris baleset történt.

Évtizedekkel később ismét egy ukrajnai atomerőmű miatt aggódhatunk, a zaporizzsjai létesítmény kulcsfontosságú stratégiai pont volt az orosz-ukrán háborúban, és mindkét oldalról folyamatosan gyártják a konspirációkat, hogy ki és miért akarja károsítani az atomerőművet.

A napokban újabb rémisztő videók érkeztek az erőműből, ahol az egyik hűtőtoronyból hatalmas füst szállt fel. Egyes hírek szerint robbanások történtek, amiről az ukránok tehettek, míg más információk alapján az oroszok gyújtottak fel gumikat az épület belsejében, hogy pánikot okozzanak.

Az egymásra mutogatás mellett egyvalami tűnik még biztosnak: a sugárzási szint nem emelkedett meg a környéken. De ha nem hinnénk a híreknek, érdemes megnézni az európai sugárzási szint térképét, ami óránként frissül és csaknem 5500 állomás adatait követhetjük rajta nyomon 35 napra visszamenőleg.