Megváltoztatták a Himnusz egyik sorát, minisztériumi rendeletre írták át a nemzeti imánkat
Olvass tovább...
Ép ésszel felfoghatatlan rombolást végzett a gyerek, az anya sírva mutatta meg a házat.
Egyre több fiatal, egyre korábban kapja meg első okoseszközét, de a szülők közül sokan már jóval korábban odaadják a gyerekeknek a tabletet, okostelefont, hogy azzal is lefoglalják őket. Ez mostanra odáig vezetett, hogy a legfiatalabb generáció hamarabb tanulja meg használni az érintőképernyőt, mint hogy tudná, mit olvas rajta.
Persze lehet korlátozni, milyen online tartalmakat érjenek el rajta a gyerekek, ám azt szinte lehetetlen kiküszöbölni, hogy kialakuljon valamiféle addikció a gyorsan elérhető, pár másodperces, figyelemfelhívó videók iránt. Az online játékok és a közösségi oldalak hasonlóan képesek magukhoz láncolni a gyerekeket.
Olvass tovább...
Gyakran használják egyfajta büntetésképp az internet megvonását, vagy a telefon elzárását, aminek azonban beláthatatlan következményei lehetnek, csakúgy, mint bármely más esetben, amikor hirtelen megszüntetik a függőség forrását.
Az okoseszközök kapcsán pedig szinte azonnal megjelennek az elvonási tünetek, ami bizony akár ilyen radikális reakciókhoz is vezethet. A 12 éves fiú édesanyja is elvette a telefont fiától, a szankcióért „cserébe” pedig arra ért haza, hogy gyereke teljesen szétverte a lakást.
Olvass tovább...
A nő később elmondta, hogy fia mentális betegséggel küzd, mint ahogy azt is, hogy kora ellenére jóval erősebb nála, ezért gyakorlatilag semmiféle tekintélye nincs. Más kérdés, hogy ilyen esetekben szakember bevonásával lehetne megelőzni a bajt, ami - elnézve a pusztítást - ennél jóval is nagyobb lehetett volna. A legtöbb kommentelő persze újabb büntetéssel sújtaná a fiút, ami szintén elszomorító, hiszen teljesen egyértelmű, hogy az nem lenne megoldás, inkább csak olajat öntenének vele a tűzre.