Tombolva esküdött bosszút Imane Khelif, mennydörgő hangon osztotta ki ellenségeit, de fordítva sült el a keménykedése
Olvass tovább...
Így próbálkoznak, egy pillanatra sem szabad nekik bedőlni, a kártyaadatokat akarják kicsikarni.
Kitartóan próbálkoznak a csalók, legyen szó internetes vagy telefonos átverésről, gombamód szaporodnak az olyanok, akik banki szolgáltatóknak kiadva maguknak próbálják meg megszerezni az érzékeny adatokat.
Hiába a rengeteg biztonsági megoldás, kétfaktoros azonosítás, ujjlenyomat, a folytonos figyelmeztetés, sajnos még így is vannak olyanok, akikhez nem jut el, és bedőlnek az álnok csalóknak. Ők pedig bizalmaskodó hangnemben igyekeznek hozzájutni a magyarok keservesen megkeresett pénzéhez.
Olvass tovább...
Hiába nem adjuk meg a telefonszámunkat, kézen-közön forgó illegális – és jó pénzért piacra dobott - adatbázisok segítségével így is hozzájutnak azokhoz, és tárcsáznak, majd jön a már jól betanult szöveg, amiből ráadásul most újat „fejlesztettek ki”.
Ilyenkor azt ígérik, hogy leellenőrzik a számlát, hogy megvan-e az összeg, amihez elkérik a kártyaszámot és a kártya hátulján található CVC-kódot. Egyrészt, ilyet egyik bank sem csinál, pláne nem telefonon, másrészt ezeket az adatokat soha nem kérik, semmilyen körülmények között.
Olvass tovább...
Általában magyar számról, magyar nyelvű csalók telefonálnak, és egyre kifinomultabb módon adják elő magukat, ám ez senkit ne tévesszen meg! Miután gyorsan leszereltük őket, érdemes megnézni a telefonszámot, rákeresni az interneten, sok esetben ugyanis másnál is ugyanerről a számról próbálkoznak.
Mindenképp tiltsuk a telefonszámot, a próbálkozást pedig érdemes jelenteni az adott banknak. Amennyiben sikerrel járnak a csalók, arra az esetre az OTP külön útmutatást készített, melyet itt lehet megtekinteni.