A mai napig rejtegetik Rákosi Mátyás szupertitkos bunkerét, ezrek mennek el felette naponta, de még a létezéséről sem tudnak
Olvass tovább...
Ma már romokban áll az egykoron szigorúan őrzött komplexum.
A Pilisben, valamint a Visegrádi-hegységben is több olyan katonai létesítményt üzemeltettek a rendszerváltást megelőzően, illetve röviddel azt követően, melyek a fővárost védő légvédelmi dandárhoz tartozó tüzelőállásokként funkcionáltak.
Ezek között van a Pilis-tetőn található egykori harcálláspont, melyet 1980 és 1995 között szigorúan őrizték, ezen időszakban pedig a harckészültség is folyamatos volt a mára már lepusztult, morózus betonépületekben. A helyszín mostanra a vállalkozó kedvű kalandorok egyik kedvelt látogatóhelyévé vált, ám a csupasz falakon kívül túl sok mindent nem lehet fellelni.
Olvass tovább...
A komplexum korábbi története ennél jóval érdekesebb, a Turista Magazinnak az egykoron itt szolgáló ügyeletes parancsnok, Hibácskó Ferenc nyugállományú alezredes mesélt.
A közepes hatótávolságú légvédelmi rakéta egységeket természetesen a legnagyobb titokban telepítették, a tüzelő- és indítóállás fontosabb részei között pedig megtalálható volt az úgynevezett rakéta rávezető állomás, az indítóállványok, valamint a híradólétesítmények és lokátorok egyaránt.
Olvass tovább...
Többnyire három vagy hat darab rakéta volt az állásokban, ezek folyamatos karbantartás alatt voltak, a katonák részére pedig a teljes légvédelmi térkép fel volt rajzolva a fedezékekben. A szolgálatot teljesítő parancsnok 24 órát töltött az állásban egy műszakban, ebből 4 óra volt a pihenő, ám riasztás esetén természetesen szó sem lehetett lazításról.