Budapest ötcsillagos szállodáján ámul a világ, a hatalmas luxus csak a leggazdagabbaknak jár
Olvass tovább...
Szinte csak külföldiekkel vannak a szállodákban.
A turizmus a modern világ egyik legjövedelmezőbb iparága. Bár a koronavírust bevitt egy mélyütést a szektornak, az ukrajnai háború kitörésével párhuzamosan csodálatos módon eltűnt a világból, és újra beindult az utazás, mind belföldre, mind külföldre.
Olvass tovább...
A hazai utazók, akik belföldön tervezik eltölteni a szabadidejüket, most meglehetősen rossz hírt kaptak: a KSH jelentése szerint idén a 4 csillagos szállodák átlagára 52 ezer forint, a 3 csillagosoké pedig 30 ezer forint, vagyis a téli időszak is magasan tartotta az árakat.
A szállodaszövetség közlése szerint ráadásul idén további áremelés várható, átlagosan mintegy 6-7%-os költségnövekedéssel kell számolniuk az utazóknak.
Olvass tovább...
Az egyik legnagyobb hazai szálloda vezetőjének közlése szerint idén a víz- és a csatornadíjak is az ötszörösükre emelkedtek, miután a szállodák ez irányú felhasználását is az ipari szektorhoz sorolták a legújabb jogszabályok.
Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke a Portfolio-nak elmondta, hogy tudomása szerint átlagosan háromszoros drágulás következett be a víz- és csatornadíjak terén, amit szerinte az okozhat, hogy eddig relatíve olcsó volt a víz, és a szolgáltatócég a rendszermodernizációt és az elmaradt karbantartásokat hozta fel okként, valamint azt, hogy a költségeikhez képest eddig túl kedvező áron biztosították a víz- és csatornaellátást.
Ennek ellenére azért a szállodák elég jó kihasználtsággal üzemelnek, sok a turista, főleg a balkáni és észak-szláv országokból, bár a fürdőkomplexumokban jelentős a hazai turisták száma is.
Az idei évben ráadásul Magyarország tölti be az EU soros elnöki posztját, így egészen biztosan érkeznek majd nemzetközi delegációk, ami elsősorban Budapesten pörgetheti fel a szállodaipart.
forrás: portfolio