Bulgáriában is van egy Aggteleki cseppkőbarlang, megdöbbentően misztikus a hely ahol Isten mindent lát
Olvass tovább...
A Feröer-szigetek egy kis méretű szigetország az Észak-Atlanti-óceánban, ami összesen 18 fő szigetből és több kisebb sziklás szigetcsoportosulásból áll.
A szigetek összterülete körülbelül 1 396 négyzetkilométer, tehát viszonylag kicsi területű, de ugyanakkor lenyűgözően változatos tájakkal rendelkezik. A lakosság száma nagyjából 52 000 fő, általánosságában elmondható, hogy nem túl sűrűn lakott. A feröeri emberek hivatalos nyelve a feröeri (føroyskt), ami egy északi germán nyelv. Emellett a legtöbb feröeri polgár tökéletesen beszél dánul is, mivel a dán nyelvet hivatalosan is használják. Az angol nyelv is elterjedt a szigeteken, különösen az ide látogató turisták miatt. Körülbelül 320 km-re helyezkedik el az észak-skandináv partoktól. A szigetcsoport Észak-Skócia és Izland között helyezkedik el, és a Färöy-sund csatorna választja el őket Izlandtól.
A Feröer-szigetek régészeti leletei azt mutatják, hogy a területet már a viking időkben is lakták, valószínűleg a 9. században. Az első írásos említése a szigetcsoportnak a 9. század elejéről származik, amikor Norvégia királya, Harald a norvég koronához csatolta a szigeteket. A Feröer-szigetek hosszú ideig norvég uralom alatt álltak, majd a Dán királyhoz kerültek a 14. században. Azóta is Dániahoz tartoznak, de széleskörű autonómiával rendelkeznek.
Olvass tovább...
A sziget látképe hihetetlenül gyönyörű és változatos a tájakból áll. Meredek sziklafalakkal, zöldellő hegyekkel, sziklás öblökkel és vízesésekkel tarkított látványosságokat találhatunk itt. A Mulafossur vízesés Tórshavn várostól délre található, amely egy lenyűgöző természeti csoda, a víz az óceánba zuhan.
Kihagyhatatlan a Nólsoy-szigetén található világítótorony, amelynek lámpája több mint 100 méter magasan helyezkedik el, ezáltal az egyik legmagasabb világítótorony a világon. A feröeri foci népszerűsége szintén érdekes, a kis szigeteken több mint 100 labdarúgóklub található, és a labdarúgó-válogatottjuk időnként nagy nemzetközi sikereket ér el.
A feröeri emberek kötődnek a természethez és a hagyományokhoz, és az éves góða ólavsøka fesztivál különösen nagy ünnepség a szigeteken, ahol különböző hagyományokat, sporteseményeket és kulturális programokat rendeznek.
Rengeteg tengeri madár faj él itt, köztük a különleges puffin, amely egy kedves kis méretű madár, fekete-fehér tollazattal és színes csőrrel. A helységnevek jellegzetességeiről érdemes megemlékezni. Például a szigeteken gyakori a helységekben található -býur vagy -staður végződés, amely azt jelenti, hogy település vagy hely.
A szigetek időjárási viszonyai igen változatosak, és az egyik legismertebb jelenség az itteni szivárvány, amelyek rendszeresen megjelennek a szigetek felett, különösen akkor, amikor gyorsan változik az időjárás.
Olvass tovább...
A főváros és egyben legnagyobb város, Tórshavn, a világ egyik legkisebb fővárosa. Körülbelül 20.000 lakossal rendelkezik A feröeri emberek erősen kötődnek a természethez és a fenntartható életmódhoz. A halászat és a mezőgazdaság hagyományos tevékenységeknek számítanak, és az emberek igyekeznek megőrizni a szigetek természeti kincseit, harmóniában élni az őket körülvevő gyönyörű tájjal.
A helyi népzene és folklór hagyományosan fontos szerepet játszik az emberek mindennapi életében. A szigeteken rendszeresen rendeznek zenei fesztiválokat és kulturális eseményeket.
Egyelőre még nem sok turista fedezte fel magának ezt a paradicsomi helyet, így mindenképpen különleges érzés lesz ideutaznod, ha ezt a csodás úticélt választod.
@utkozben Feröer-szigetek 2. #feröerszigetek #faroeislands #utazás #utazásitippek #túrázás Lay Low - Tiësto
A Feröer-szigetek lenyűgöző természeti szépsége és érdekes kulturális öröksége miatt egy kihagyhatatlan célpont a természetkedvelők, fotósok és kalandorok számára. Ha szereted a vadregényes tájakat és az érdekes helyi hagyományokat, akkor ez a hely minden bizonnyal elbűvöl majd téged!
Forrás: wikipedia.hu