Vöröshajú démoni csodanő A galaxis őrzői Nebulája a való életben, így néz ki
Olvass tovább...
Az aranyozott gömb egy ritka, végtelen kőnek nevezett kincset rejtett, és a 2014-es Marvel moziban mindenki arra hajtott, hogy végre megszerezhesse. Ez volt immár több, mint egy évtizede A galaxis őrzői bemutatkozása a nagyvásznon.
2014-ben érkezett a mozikba A galaxis őrzői első felvonása, és lett rögtön a Marvel-mozifolyam egyik favorit csapatfilmje. Az akkor még nemzetközi szinten teljesen ismeretlen rendező, James Gunn egy olyan brigádot hozott össze, ami remekül jelképezte a képregénymozik hőskorát. Végül a stílusos direktornak kilenc esztendőbe telt tető aláhoznia az Őrzők trilógiáját. Gunn a végére pedig elárulta, hogy 2025-re eljutottunk odáig, hogy már nem csak a DC, hanem a Marvel képregény-filmjei is szinte teljes érdektelenségbe futnak bele a nézők kegyei helyett.
Olvass tovább...
Érdekesség, hogy az aztán a streaming-felületeken kikötő alkotások még az otthonok esetében sem döntögetnek csúcsokat. Igen, természetesen vannak üdítő kivételek, amik kasszát robbantanak, és a mozilátogatók mellett még a kritikusok is elismerően szólnak róluk. Ilyen volt tavaly Ryan Reynolds Deadpooljának harmadik eljövetele, vagy 2023-ban a Galaxis őrzőinek harmadik felvonása.
A Guardians of the Galaxy 2014-ben köszönt bel először a mozikba. A James Gunn által rendezett első rész egy olyan csapatot mutatott meg, mely még a képregény-rajongók számára is csak nyomokban lehetett ismerős.
A Marvel-mozimánia ekkor már javában dübörgött, ám még messze voltunk a 2018-2019 körüli csúcsponttól, ahol az úgynevezett Végtelen Saga négy periódusa kicsúcsosodott. Tizenegy évvel ezelőtt az akkor még nemzetközi szinten ismeretlen rendezőnek számító James Gunn (társ)forgatókönyvíróként is jegyezte A galaxis őrzői vol. 1-et, ami mind kritikai, mind anyagi szinten sikeres lett.
A történet már-már faék egyszerűségű volt, és egy remek, érzelmekkel és motivációkkal teli eredettörténetet mutatott be. Ekkor még azt hihettük teljes joggal, hogy a majdani trilógia legfőbb főszereplője a mozis karrierjét éppen beindító Chris Pratt, pontosabban az ő karaktere, Peter Quill. Ám, ahogy teltek az évek, és jöttek az epizódok, úgy vált egyre inkább nyilvánvalóvá, hogy az Őrzők filmeknek olyan mély és összetett mondanivalója van, melyet igazából Mordály, a mosómedve származású karakter közvetít.
Olvass tovább...
Gunn hosszas civakodás után jöhetett csak a harmadik résszel a 2017-es második után. Korábbi posztolásai miatt ugyanis a Disney szakított a különc, de zseniális direktorral. És akire egyből le is csapott a Warner és a DC, és lett azóta is az ő képregény-filmes megmondóemberük. Mellesleg Gunn rendezésében idén érkezik is az új Superman mozi. Szóval ő volt az, aki vol. 3 érkezésekor elárulta, hogy élete egyik legfontosabb célja volt, hogy befejezze az általa megálmodott trilógiát. Ennek oka pedig az volt, hogy megmutassa Mordály karakterfejlődésének kicsúcsosodását, azt, hogy a jó szándék és a családot alkotó csapat még a legzordabb lelket is képes megváltoztatni.
Ezzel a fegyvermániás mosómedve lett a „széria” történetének legérdekesebb karaktere.
Az első részben azonban csak egy néha idegesítő, néha szórakoztatóan hebrencs szereplő volt Mordály, akit eredetiben Bradley Cooper szólaltatott meg, míg magyar hangja a szerepet hallhatóan nagyon is élvező Kálloy Molnár Péter lett. 2014-ben tehát még Chris Pratt tűnt az elsőszámú főszereplőnek, akivel azóta is „összenőtt” párost alkotnak Miller Zoltán a szinkron tekintetében. Pratt az első részben nem csak egyedül alakítja Peter Quillt, ugyanis először egy gyerekszínésszel találkozunk. A kis Peter élete tragédiájaként elveszíti édesanyját, aki a halálos ágyán egy kazettát ad neki. A fiú az anya halálát követően kirohan a kórházból, ám nem sokáig búslakodik a szabadban. Megérkezik Yondu és a fosztogatók csapata, akik felszippantják őt az űrhajójukba.
Olvass tovább...
Huszonhat évvel később Peter, immár Űrlordként járja az univerzumot, és részben szabadúszóként, részben a Fosztogatók tagjaként keres kincseket. Nem szeretnénk a sztori összes részletét elárulni, de ezután indulnak be igazán az események. Peter megtalál egy gömböt egy elhagyatott bolygón. A film főgonosza, Ronan a nyomában van (mögötte az egész saga igazi ördöge, Thanos bújik meg), bár nem csak ő akarja megszerezni a gömböt. Peter a film közepére tulajdonképpen maga köré gyűjti a későbbi Galaxis Őrzőit. Egy börtönös szökést követően végleg csatlakozik hozzá a már emlegetett Mordály, és az ő állandó társa, a fákra hajazó Groot, egy Thanos-t és Ronan-t eláruló nő, Gamora, valamint a bosszúszomjas Drax, a pusztító.
A szedett-vedett kiscsapat hamarosan rájön, hogy az események mozgatórugója a gömbben helyet foglaló végtelen kő. Mi pedig elégedetten csettinthetünk, hogy ezzel a csavarral szépen be is tagozódik a film a Marvel-filmek fősodratába, hiszen végtelen kővel ekkorra már találkozhattunk például az első Amerika Kapitányban is.
Minden jó, ha a vége jó, és ez egy valóban pozitív végkicsengésű film. A pozitív üzenet hatását pedig egy valami még szintén jócskán megemeli, és az nem más, mint a 70-es és 80-as évek slágerei, melyek folyamatosan kísérik a mozi minden percét. Mindközül talán a legsikerültebb a már felnőtt Űrlord belépője az elhagyott városban, amint a gömböt keresi. Az antré alatt a Redbone nevű veterán rockegyüttes legnagyobb slágere, a Come and Get Yur Love szól, mely dal végül a trilógia lezárásának utolsó előtti jelenetében is felbukkan, már az új csapatot kísérve, kissé áthangszerelve.
A legendás Űrlord legendás belépője a mozitörténelembe: