
Olasz milliárdos olyat tett Magyarországon, ami felháborító, Széchenyi emlékét gyalázta meg
Olvass tovább...
Így búcsúzott a legendás színész.
Kevés olyan külföldi színész van, aki annyira mélyen beágyazódott volna a magyar kultúrába, mint Bud Spencer. A nápolyi születésű Carlo Pedersoli nemcsak a filmvásznon vált legendává, hanem a magyarok szívében is különleges helyet foglalt el.
Sportolói múltja révén már egészen fiatalon megismerte hazánkat: az 1950-es években, aktív úszókarrierje során edzett a Margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában - az olasz úszóválogatott tagjaként készült a nemzetközi versenyekre, köztük az 1956-os melbourne-i olimpiára, ahol vízilabdázóként is szerepelt.
A Margitszigeti uszoda akkoriban kiemelkedő edzőhelyszínnek számított, Bud Spencer pedig itt ismerkedett meg a magyar sportkultúrával, amely mély benyomást tett rá.
Olvass tovább...
Bud Spencer 2016. június 27-én, 86 éves korában hunyt el római otthonában, családja körében. Fia, Giuseppe Pedersoli elmondása szerint édesapja békésen, szenvedés nélkül távozott az élők sorából
Az utolsó pillanatokban kérte, hogy szerettei gyűljenek köré, majd mindössze ennyit mondott: „Köszönöm!”
Fia később úgy fogalmazott, hogy a szó minden bizonnyal nemcsak a családjának szólt, hanem mindazoknak, akik életében támogatták, szerették és tisztelték őt.
Olvass tovább...
Bud Spencer és Terence Hill párosa generációk számára jelentett szórakozást és örömöt - az olyan filmjeik, mint a „Kincs, ami nincs” vagy a „Különben dühbe jövünk”, ma is gyakran szerepelnek a televízió műsorán.
Magyarországon különösen nagy kultusza alakult ki a duónak, amit mi sem bizonyít jobban, mint a rendszeresen megrendezett rajongói találkozók és a számos emléktárgy, amelyekkel tisztelegnek előttük - az olasz színésznek még szobrot is emeltek a fővárosban.
Bud Spencer végül 2016. június 27-én hunyt el, 86 éves korában, de öröksége tovább él a filmjeiben, a rajongók emlékezetében - és a magyarok szívében is.
Bud Spencer 1995-ben a Friderikusz Showban:
forrás: Blikk