
Bemerészkedtek Heves vármegye horrorkastélyába, a toronyba nem mertek felmenni
Olvass tovább...
Elzárták a világ elől a területet, pedig még Széchenyi István rokona is megjelent ott.
Hazánkban rengeteg gyönyörű múltbéli kastély található, melyek közül többet is felújítottak az elmúlt évtizedekben, ám olyanok is vannak közöttük, melyek külföldi kézbe kerültek. Ez utóbbi még mindig a jobbik eshetőség, hiszen legalább nem az enyészeté lett – sajnos ilyet is látni.
Legutóbb éppen a hatvani kiskastéllyal foglalkoztunk, amelynek kapujára 25 éve került lakat, és azóta pusztul a teljesen kiürített épület, ahová csak hajléktalanok és urbexes kalandorok térnek be.
Olvass tovább...
A Széchenyi-család által az 1800-as években épített Rinyatamási vadászkastély nem mindennapi módon menekült meg, a Benetton világmárka milliárdos tulajdonosa, Carlo Benetton vásárolta meg még 2008-ban a hozzá tartozó hatezer hektáros birtokkal együtt.
Előtte a magyar elit egyik kedvelt helyszíne volt, esküvőket, vacsorákat tartottak itt, ám az olaszok érkezésével lényegében elzárták a külvilág elől. Sokan rosszallóan néztek emiatt Benettonra, inkább magyar tulajdonban látták volna a kastélyt, amelyhez még Széchenyi István egyik leszármazottja is ellátogatott, de nem volt esélye arra, hogy megvásárolja.
Olvass tovább...
Carlo Benetton 2018-as halálát követően a kastély jövője bizonytalanná vált, az örökösök pedig túl akartak adni rajta, ami végül sikerült is. A helyiek egyik vágya teljesült, ismét magyar kézbe került az épület, a tulajdonosa a Tiborcz István érdekeltségébe tartozó Főnix Magántőkealap lett.
Az egykor Széchenyiékhez tartozó kastélyok között vannak még olyanok, melyek felújításra várnak, a Barcson található, Wéber Antal által tervezett neoreneszánsz stílusú épület esetében csak állagmegóvásra került sor, ami a tetőt érintette, a belső terek azonban meglehetősen rossz állapotban vannak: