A maják egy óriási űrből érkező jövevénynek köszönhetik az életet, csodálatos az, ami elénk tárul a piramisok alatt
Olvass tovább...
A fotó, amelyen azonnal látszik az, amit nagyon kevesen tudnak az egyiptomi piramisokról.
Kairó mellett található Gíza, amely egybeépült már az egyiptomi fővárossal, és általában az egyiptomi piramisok kapcsán a három nagy piramisról beszélünk, amelyek a Gízai fennsíkon találhatók, tehát a városokon kívül. Ám a sajtóban és a digitális térben mindig csak egy irányból látjuk a három nagy piramist, annak ellenére, hogy sokan azt gondolják, hogy a piramisokról készült képek általában megmutatják minden irányból a három nagy piramist, azaz Hufu, Hafré és Menkauré fáraók gigantikus építményeit.
Ám az igazság ezzel szemben az, hogy a piramisokat mindig csak egyetlen oldalról fotózzák, és ez nem véletlen.
Olvass tovább...
Nem, egyáltalán nem tilos, viszont egész más képet festenek azok a képek, amelyek a másik oldalról készülnek. Óriási zsúfoltságot lát az ember ezeken a képeken, hiszen ott kezdődik már a város, és alig van a sivatag és a város között terület. Miközben a város felől készült képeken úgy látszik, mintha a három nagy egyiptomi piramis a sivatag közepén állna triplamagányban.
Szuperéles kép készült a világűrből, amin minden látszik egyben, ahogy a város közel mászott a piramisokhoz, szinte érintve azokat.
Íme az űrhajós fotója, és utána mutatunk pár elképesztő videót is, amelyben azt láthatjátok, hogy milyen a rálátás a városból a piramisokra, hogyan építették a szállodákat az egyiptomiak, hogy a külföldiek a reggeli kávé mellől is láthassák a gigantikus építményeket, amelyek bizony nem a sivatag közepén állnak, hanem nagyon közel a városhoz, ám fölé is magasodnak Gízának és Kairónak:
It took me until my last day in space to get a good picture of these! pic.twitter.com/BChtFZBvk7
— Terry Virts (@AstroTerry) June 10, 2015