
Felfedezték Kleopátra sírját, elképesztő, hogy mit találtak az alagútban azon az úton, amely a sírhoz vezetheti a régészeket?
Olvass tovább...
Óriási vita indult tudományos berkekben, ez mindent megváltoztathat.
A vita örök, és a történettudományban vannak olyan elképesztő disputák, amelyek végére soha nem kerülhet pont. Valószínűleg mindig akadnak majd újabb és újabb teóriák, amelyek felülírják a korábbi megállapításokat és felfedezéseket, a régészek és tudósok pedig mindig is fognak licitálni egymás tudományos eredményére. A piramisok kapcsán is elképesztően sok az elvarratlan szál, nem véletlen, hogy folyamatosan kerülnek elő az újabb és újabb megfejtések, illetve egyre több kutatócsoport foglalkozik a kérdésekkel.
Egy új tanulmány igazán elképesztő dolgot állít, a szerzője pedig egy geokémikus, Sun Weidong.
A tudós azt állítja, hogy a kínai civilizáció eredete nem Kínában, hanem az ókori Egyiptomban található. A nagy elismerésnek örvendő tudós közel 20 évvel ezelőtt jutott erre a következtetésre, amikor radiometrikus kormeghatározást használt Kr. e. 1400-ból származó kínai bronztárgyak elemzéséhez.
Összekötötte tehát azonnal a Kínai Nagy Falat és az egyiptomi nagy piramisokat, az agyaghadsereget és az egyiptomi csodákat.
Olvass tovább...
Az elmélet szerint emberek vándoroltak Afrikából Ázsiába, és minden tudást és eszközt magukkal hoztak a későbbi Kína területére. Ez a feltételezés és az elmélet pedig komoly sebet vág a kínai nemzeti identitásba is. Nem meglepő módon sokan vitatták Sun állításait a tudományos berkekben és azon kívül is, hiszen az állítás lényegében átírja a kínai történelmet. Valójában a tanulmány egy több évszázados vitát szított fel - írja az InsideHook.
A tudós tehát azt állítja rendkívül vitatott elméletében, hogy az ókori egyiptomiak voltak a kínai civilizáció alapítói. Vitatott elmélet szerint az ókori egyiptomiak voltak a kínai civilizáció alapítói