
1000 éves magyar szöveget találtak, felforgatja a történelmet az, ami rajta van
Olvass tovább...
Tíz évezred óta hallgat az óceán – most feltárta sötét titkát. Atlantisz talán nem mítosz volt, hanem egy eltemetett, megrázó igazság.
A tudomány eddig viszonylag egyetértett abban, hogy az emberi civilizáció története nagyjából 5500 évvel ezelőtt kezdődött Mezopotámiában, illetve az Indus-völgyi civilizáció felemelkedésével. Azonban India nyugati partjainál, az Indiai-óceán mélyén most egy olyan felfedezés látott napvilágot, amely alapjaiban rázhatja meg ezt a kronológiát. Egyes tudósok szerint a régi legendák igazak lehetnek, és valóban létezett egy ősi civilizáció, amelyet a jégkorszak után emelkedő tengerszint nyelt el.
2000-ben, egy rutin szennyezés ellenőrzés során a National Institute of Ocean Technology (NIOT) - India Nemzeti Óceántechnológiai Intézetének kutatói különös szonárjeleket észleltek India partjaitól nem messze, a Khambhat-öböl térségében. A radarképen jól kivehetően geometrikus formák rajzolódtak ki a tengerfenéken, 36 méterrel a felszín alatt. A mintázatok olyan szabályosak és kiterjedtek voltak, hogy természetes képződményekkel nehezen lehetett volna őket megmagyarázni.
A kutatók több mint öt kilométer hosszúságban és két kilométer szélességben találtak nyomokat egy rendezett településre utaló konstrukcióra.
Emberi maradványok, edények, gyöngyök és szobortöredékek is előkerültek a mélyből. A leletek szénizotópos datálása szerint az egyik edény mintegy 9500 évesnek tekinthető.
Ez azt jelenti, hogy a feltárt civilizáció akár hatezer évvel is megelőzhette az Indus-völgyi kultúra felemelkedését.
Olvass tovább...
A tudósok szerint mindez elképesztően izgalmas fejezetet nyithat az óceán mélyén rejtőző civilizációk történetében.
Természetesen a felfedezés körül a tudományos világban sem alakult ki teljes egyetértés.
Egyes körök, mint Dr. Akko Parpola vagy Dr. Iravatham Mahadevan, kételkednek a következtetések megalapozottságában.
Mahadevan szerint a leletek valóban emlékeztetnek emberi kezek munkájára, de nem zárható ki, hogy azokat az ősi folyók sodorták oda. Parpola ezzel szemben a szénizotópos datálás pontosságát vitatja, és természetes folyamatok hatásait sem zárja ki.
A jégkorszak végét követő tengerszint-emelkedés gyakran vezetett part menti civilizációk eltűnéséhez. A Khambhat-öbölbeli leletek a tudósok szerint az egyik első olyan civilizáció nyomai lehetnek, amely urbanizált volt, mégis a történelmi feljegyzések előtt merült el az óceán mélyén.
Egyes feltételezések szerint ez a kultúra lehetett a Harappa- vagy Indus-vidéki civilizáció „anyakultúrája”. Az elmélet, miszerint az emberi társadalmak már jóval a jelenleg ismert időszámítás előtt szervezett városi életet éltek, új szintre emelheti a tudományos megközelítéseket.
Olvass tovább...
A kutatók több leletet is vizsgálva arra jutottak, hogy a település hirtelen tűnt el. Erre utalnak az elhelyezett tárgyak és a struktúrák állapota is.
Egyes elméletek szerint a pusztulást természetes katasztrófa, valószínűsíthetően hirtelen, pusztító erő – talán földrengés vagy hatalmas árvíz – idézhette elő, amely az egész kultúra megsemmisüléséhez vezetett.
Az óceán mélye a jelek szerint több évezredes, elfeledett tragédiát őriz, amely egy ősi civilizáció teljes eltűnésével járt.
A szenzációs felfedezés felforgathatja mindazt, amit az emberi múlt eredetéről eddig hittünk. A jégkorszakot követően emelkedő tengerek mélyén rejtőző struktúrák a régészetet hozzák izgalomba – a kutatók szerint ez az egész tudományos gondolkodás új korszakának nyitánya lehet.
A Khambhat-öböl mélyéről előkerült formációk túl rendezettek, túl szabályosak ahhoz, hogy a természet művének tűnjenek. A tudományos világban egyre többen gondolják úgy, hogy ezek nem puszta legendák visszhangjai – hanem valódi nyomai egy ősi, elfeledett civilizációnak. Lehet, hogy a mítoszoknak volt igazságtartalma. Lehet, hogy Atlantisz nem a képzelet szüleménye volt… hanem valóban ott rejlett a hullámok alatt, ezer éven át.
A következő videóban egy 9500 éves víz alatti város maradványai tárulnak fel India partjainál, a Khambhat-öböl mélyén. A felvételek bemutatják a sonar-képeken kirajzolódó szabályos struktúrákat, amelyek egykori épületek és utcahálózatok nyomait rejtik:
Olvass tovább...