promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Kínában talált 1500 éves irat valami egészen elképesztőt állít Magyarországról, tényleg igazak a legendák

Kínában talált 1500 éves irat valami egészen elképesztőt állít Magyarországról, tényleg igazak a legendák

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

Teljesen átírhatja a történelmünket a felfedezés, innen jöhettek a magyarok.

A magyarok származását illetően több teória is napvilágot látott, melyek abban ugyan egyeznek, hogy őseink a távoli keletről érkeztek, ám hogy egészen pontosan honnan, az már vita tárgyát képezi.

A legvalószínűbb, hogy elődeink hosszas vándorlás során jutottak el a Kárpát-medencéig és közben több részre szakadtak. Julianus barát 1200-as években tett utazásainak köszönhetően van némi fogalmunk az őshazát illetően, azonban egyes források szerint a magyarság akár három részre is szakadhatott a vándorlások során, az uráli és kaukázusi csoportok mellett Mongólia területén is nagyobb számban élhettek ősmagyarok.

Újabb eredettörténetet vizsgálnak, eddig nem ismert távlatokat nyithatnak

Aydemir Hakan nyelvész, turkológus, altajista, egyetemi tanszékvezető a Mandinernek adott interjújában fejtette ki, hogy a kutatások eddig leginkább a muszlim forrásokra támaszkodtak, pedig a kínaiak is rendkívül lényeges részleteket rejtenek.

Ilyen az is, mely szerint a székelyek ősei Mongólia északi részéről, a Tola-folyó térségéből származnak, nevüket pedig az akkori szokásokhoz hűen lovaik jellegzetességéről kapták, így a „fehér patás lovú” nép végül a sekel névről vált elhíresültté, ebből alakult ki később a székely forma.

Eddig vezethető vissza a székelyek története

Hakan kutatásai alapján egészen a 4. századi Mongóliáig megtalálhatók a székelyek nyomai. A szakértő szerint azonban végül a Belső-Ázsiában található egykori Ruru Birodalom felemelkedése és támadása a hunok és a székelyek vándorlásához vezetett.

A székelyek a hunokhoz csatlakozva először a Volga mentén telepedtek meg, majd a Kárpát-medencébe vándoroltak tovább, egy részük azonban a mai kirgiz-üzbég-tádzsik területeken található Fergana-völgy felé vették az irányt, ahol egy Sekelek nevű hágó is őrzi az emléküket.

A török kutató meggyőződése, hogy a székelyek címerében szereplő nap és hold a kínai forrásokban is fellelhető, melyeket a hunokkal és a nap-hold kultusszal kötöttek össze.

A székelyek eredete kapcsán több kutató is fontos kérdésekre kereste a választ, köztük Benkő Elek történész is: