
1000 éves angol irat olyat állít a magyarokról, ami felfoghatatlan újdonság
Olvass tovább...
Európán belülről származhat a magyarság egy elmélet szerint, itt vannak a részletek.
A 19. század közepén még bőven széttagolt képet mutatott az Appennini-félsziget, a térség csak nyomokban emlékeztetett mai önmagára. A napóleoni háborúk után csak nagyon nehezen tért vissza a rend az olasz csizmába. Az olasz egység létrahozásáért 1860. után már egyre többen akartak tenni, és elhatározták, hogy az egykori római birodalom mintájára megpróbálják a királyság zászlaja alatt újra egyesíteni az államot.
Olvass tovább...
Giuseppe Garibaldi forradalmár bizony nem csak az íróasztalnál, hanem a csatatéren is hajlandó volt tenni a vágyott olasz egység létrejöttéért. Mi magyarok pedig hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy hazánk nem csak Európában, de világszerte is az egyik legtöbb csatát és háborút látott nemzete volt már ekkoriban is. Így hát a segítséget kérő olaszok jó néven vették, hogy az 1867-es kiegyezés előtt sikerült a bécsi udvarnál elérni, hogy az engedélyezze a magyar légiós hadsereg alkalmazását.
A harcok közepette a ritka pihenőkre is megtalálta a kellemes elfoglaltságot a tisztek zöme. Ugyanis egy Máttyus Izidor nevű tüzér főhadnagy szorgalmazására, engedéllyel végeztek kutatást az ősmagyarokat illetően.
Olvass tovább...
A magyar tisztek vezetésével zajlott feltáró munka ezen a régóta, már a bronzkorban is lakott területen. A település Rionero Lucania volt, ami a manapság Rionero in Vulture névre hallgat, utalva a közelben húzódó Vulture hegyre. Máttyus főhadnagy elképzelése szerint valami furcsa módon ezen a környéken éltek egykor a pelaszgok,
A tisztek és a katonák, amikor éppen nem az Olasz Királyság várva várt egybeforrasztásán dolgoztak, akkor leginkább amatőr régészeti feltárásokat vezettek a szepmuveszeti.hu cikke szerint. Az önkéntes magyar kutatók-történészek nem kevesebb, mint 27 darab vázát, edényt, kancsót tártak fel, amik valamikor a K.e. 4. vagy 3. századból, a Iucanus nemzet idejéből valók.
Olvass tovább...
A tárgyak eredetét, a peszlagok utókorra gyakorolt hatását rengeteg utónemzet vallja magáénak. Szilágyi János Görgy, boltokban is kapható „Pelasg ősök nyomában” című művében nem kevesebbet állít többek között, minthogy
Talán kissé szakmaibb, és általánosan elfogadottabb nézet, miszerint peszlagok egykoron a görög városállamoktól függetlenül, de a mai Görögország partvidékein élő nép voltak. Sőt, egy ma is élő nemzetet is a peszlagok utódjainak tartanak. Ám az nem a magyar, hanem a szintén balkáni albánok.
Az olasz egység, amihez a magyarok is hozzájárultak: