promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Őskori atombomba nyomaira bukkantak, itt a bizonyíték

Őskori atombomba nyomaira bukkantak, itt a bizonyíték

Borítókép:  Profimedia - illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

Megdöbbentő dologra bukkantak tudósok egy elfeledett városban.

Képzeljétek el, hogy több ezer évvel ezelőtt egy nagy és fejlett város hirtelen elpusztult. Nem betegség, nem háború, hanem valami sokkal félelmetesebb végzett vele. Egy tudós szerint az oka egy atomrobbanás lehetett. 

A történet a pakisztáni Mohendzsodáróban kezdődik. Ez a város egykor nagyon fejlett volt, jól kiépített utcákkal és vízelvezetéssel. Aztán hirtelen mindenki elhagyta, és több ezer évig elfelejtették. Amikor a régészek felfedezték, különös dolgokat találtak. A holttestek még mindig ott hevertek, ahol meghaltak, és néhányan egymás kezét fogták. De a legfurcsább az volt, hogy a csontok nagyon magas sugárzást mutattak. 

Billy Carson, egy elméletkutató szerint ennek az az oka, hogy egy atomrobbanás pusztította el a várost. Azt állítja, hogy a város lakói egy fejlett civilizációhoz tartoztak, és valószínűleg háborúztak egymással vagy más idegenekkel. A robbanás olyan erős volt, hogy az épületek megolvadtak és a földönkívüli lények, akiket az Annunaki névvel illetett, elmenekültek.

Nem mindenki ért egyet ezzel az elmélettel

Vannak, akik szerint a város pusztulását egy földrengés, árvíz vagy betegség okozhatta. Mások úgy gondolják, hogy földönkívüliek okozták a katasztrófát, de nem atomfegyverrel, hanem valami más, ismeretlen technológiával.

Ez a történet azért érdekes, mert megmutatja, hogy a múlt sokkal bonyolultabb és izgalmasabb lehet, mint gondolnánk. Ha igaz, hogy egy ősi atomháború pusztította el Mohendzsodárót, akkor ez teljesen felforgatná mindazt, amit a történelemről tudunk.

Bár ez az elmélet nagyon izgalmas, fontos tudni, hogy nincsenek egyértelmű bizonyítékok arra, hogy valóban atomrobbanás történt. A legtöbb tudós inkább a természetes katasztrófákra gyanakszik.