Eltitkolták a magyarok elől? Az iskolában sosem hallhattál történelmünk brutális eseményeiről, a mágus-perekről
Olvass tovább...
Műholdakat küldtek a helyszínre, elképesztő mit találtak.
Digitális állampolgárság ide, iPhone oda, az emberiséget minden modern technológia ellenére a mai napig lenyűgöző az antik világ - fokozottan igaz ez az olyan témák esetében, amit a hivatalos történelem tudomány előszeretettel utal a legendák körébe.
A legendás helyről már Platón, a híres görög filozófus is írt. Műveiben egy rendkívül fejlett civilizációról számolt be, amely "Herkules oszlopain túl" (ez a mai Gibraltári-szoros) létezett, majd egy katasztrofális természeti esemény következtében eltűnt, azonban modern technológiát és a műholdas felvételeket segítségégül hívva került új megvilágításba ez az ősi történet.
Olvass tovább...
Platón "Timaiosz" és "Kritiasz" című műveiben is említi Atlantiszt, egy hatalmas szigetet, amely a "Herkules oszlopain túl" helyezkedett el.
A történetet a beszámolók szerint Szolón, az athéni törvényhozó hallotta, egyiptomi papoktól Sais városában. Szolónnak a papok egy fejlett civilizációról meséltek, amely több mint 9000 évvel idejük előtt létezett.
Olvass tovább...
A modern műholdas technológiát bevetve a kutatók a Szahara sivatag alatt rejtőző ősi folyórendszereket térképeztek fel. Radaros felvételek kielemzése után egy hatalmas folyó nyomaira bukkantak, amely az Atlasz-hegységből eredve keresztülhaladt a mai Mauritánia egész területén majd végül a tengerbe torkollott - a folyó olyan széles és hosszú volt, hogy akár egy belső tengernek is nyugodtan tekinthető.
A felfedezett folyó által létrehozott földrajzi formációk alapján feltételezhető, hogy a folyó elvágott egy nagy területet az afrikai partoktól, létrehozva egy "Nagy Szigetet". Ezen a területen élhettek az úgynevezett atlantisziak, akik fejlett civilizációt hoztak létre.
Az elhelyezkedésük és a Platón által leírtak közötti hasonlóságból lehet arra következtetni, hogy ez a terület lehetett Atlantisz.
Platón leírása alapján Atlantisz közelében kisebb szigetek is voltak, amelyek összekötötték a "Nagy Szigetet" a szárazfölddel.
Könnyen elképzelhető, hogy a ma Kanári-szigeteknek hívott területek lehetnek ezek a kisebb szigetek, amelyek a múltban, a tengerszint emelkedése előtt, számos szigetből álltak, és összeköttetést biztosíthattak Afrika és Európa között, míg szárazföldi rész, amelyet Platón említ, valószínűleg a mai Spanyolország déli része, különösen Cádiz környéke lehetett.
Ha érdekel e téma, ebből a videóból rengeteg érdekességet megtudhatsz:
A legnagyobb kérdés azonban az, hogy az egyiptomi papok honnan szerezhették ezt a részletes földrajzi tudást egy olyan korról, amely több ezer évvel megelőzte őket. Lehetséges, hogy egy ősi, fejlett civilizáció hagyta hátra ezt az ismeretet, amelyet az idők során továbbadtak, és amely végül Platón műveiben is megjelent.