promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Hozzáértek a kínai agyagkatonákhoz, hét férfire szörnyű sors várt

Hozzáértek a kínai agyagkatonákhoz, hét férfire szörnyű sors várt

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

1974-ben találták meg a katonákat a föld alatt, szomorú sors várt a felfedezőkre, és nem is sejtették.

Az első kínai császár és katonái - ne háborgasd őket!

Több mint 50 évvel ezelőtt találták meg a kínai császár legendás agyaghadseregét, amely a sírja mellé épült, több ezer katonát rejt, amelyek évtizedek óta ejtik ámulatba a világot. Évente milliók keresik fel a látványosságot. ám szomorú titkot is rejt az agyaghadsereg és a katonák megtalálása is. Kínában máshogy tekintenek a műemlékekre, amelyek halottakhoz kötődnek, részben ezzel is magyarázható az, hogy nem nyúlnak az első kínai császár sírjához sem, pedig a korabeli leírások alapján az a kincs, ami a sírban lehet, mindent felülmúlhat, amit a világon bárhol is találtak.

A legendák szerint nagyon sok ember halt meg a sír készítése közben, sokuknak pedig az okozta a vesztét, hogy egyáltalán tudták, hol van a császár sírja.

Az ősök tisztelete, az átok

A kínai népi vallásban az ősök tisztelete óriási hatalmat tulajdonít az elhunytaknak. Nyughelyük tiszteletben tartása elengedhetetlen ahhoz, hogy békében nyugodjanak, és a sírok megbolygatása megsérti ezeket a hiedelmeket.

Paul Bahn régésze arról is beszélt Kína kulturális szemléletével kapcsolatban, hogy úgy gondolják:

"Az ókori Kínában a világ stabilitása attól függött, hogy az ősök zavartalanul alhattak-e"

Az agyaghadsereg megtalálóira is szörnyű sors várt, mert megzavarták a katonák nyugalmát a föld alatt. Ide vezetik vissza az átkot is a kínaiak, pedig a felfedezők sorsa magyarázható racionális érvekkel. Ők ugyanis jelentették, hogy találtak a föld alatt valamit, a kapáik találtak valamit, amikor vizet kerestek az aszály idején.

Végül a hét férfi földjeit elvették, házaikat lerombolták, hiszen a felbecsülhetetlen felfedezés után az állam azonnal elkezdett ásatásokat végezni a helyszínen. Nincstelenül és kisemmizetten haltak meg, az egyikük öngyilkos lett, miközben az egykori földjeiken az állam nagyon sok pénzt zsebel be a turizmusból. Az átok tehát, ha nem is úgy, ahogy beszéltek róla korábban, de lecsapott azokra, akik megzavarták a katonák nyugalmát.

Ilyen színesek voltak eredetileg az agyagkatonák: