Előkerült a kínai Nagy Fal titkos része, sokkolta a látvány a világot
Olvass tovább...
Az egyik tudóscsoportnak sikerült megfejtenie, mi is van valójában a kínai nagy falban.
A kínai nagy falról számos legenda, szóbeszéd terjedt el a világban, melyek közül az egyik az volt, hogy ez az egyetlen ember által készített építmény, amit szabad szemmel is látni lehet az űrből. Később bebizonyosodott, hogy ez nem igaz; létezik azonban egy olyan legenda, ami egyáltalán nem sületlenség. Tudósokból álló csoportnak sikerült rájönnie, mi is van elrejtve a kínai nagy falban, de amikor megtudták az igazságot, sokkot kaptak, hiszen nem hitték volna ők sem, hogy ez a nevetséges híresztelés igaz lehet.
Olvass tovább...
A kínai nagy falat úgy is szokták emlegetni, mint a világ leghosszabb temetője, hiszen az építése során több mint egymillióan vesztették életüket - ezzel kapcsolatban elterjedt az a legenda, hogy a nagy falba az elhunyt munkások testét is beépítették, és a régészek később meg is erősítették ezt, hiszen számos emberi maradványt találtak a fal alá temetve.
A kínai nagy falat évente több mint tíz millióan látogatják, de aki az eredeti építményre kíváncsi, annak már külön szakaszokat kell felkeresnie, hiszen több részét vagy részben eltávolították, vagy utólagosan helyreállították. A Badaling például a fal legnépszerűbb szakasza, számos államfő és VIP vendég látogatta már meg ezt a részt, emiatt aztán ez az egyik kiemelt fontosságú része; egyben a leggyakrabban járt része is.
Az 1966-76-os kulturális forradalom idején pedig a fal számos tégláját eltávolították, hogy otthonokat, farmokat, víztározókat építsenek. Ez volt az az időszak, ami nagyban hozzájárult a kínai nagy fal állapotának romlásához. Mindezek ellenére még mindig áll, még mindig masszív, a tudósokat pedig nagyon furdalta a kíváncsiság, hogy mi lehet ennek az oka, hogy mi is van elrejtve a falban, milyen építőanyag.
Olvass tovább...
Régebben azt mondták, hogy a kínai nagy fal nyomokban rizst tartalmaz. Bárki is kezdte el ezt mondani, komolyan gondolta, és igazat is szólt vele, ugyanis a Zhejiang University kutatói jobban megvizsgálták a fal tégláit összetartó építőanyagot, és rájöttek arra, hogy valóban van benne egy nagyon furcsa összetevő, ami nem más, mint
a ragacsos rizs.
A nagy falat építők a habarcsba keverték bele a magas keményítőtartalmú rizsszemek kinyomkodott levét, amit aztán hozzákevertek a homokból és oldott mészkőből készült kötőanyaghoz, és így kapták meg a tökéletes építőanyagot.
A tudósok arra is kíváncsiak voltak, hogy miért éppen ezt a megoldást választották, miért nem a hagyományos mészhabarcsot használták. Miután megnézték, melyik adja ki a jobb tartású kötőanyagot, sokkot kaptak, hiszen bebizonyosodott, hogy a ragacsos rizzsel dúsított kötőanyag hatékonyabb és erősebb, mint a mészhabarcs.