promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Így néz ki a kínai Nagy Fal legvége, így fogy el az út, nincs tovább

Így néz ki a kínai Nagy Fal legvége, így fogy el az út, nincs tovább

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

A világ egyik legnagyobb épülete egyszer véget ér, és így ér véget.

A kínai Nagy Fal a világ egyik legnagyobb épülete, amelyet évente turisták milliói keresnek fel. Az építmény Kína ikonikus épülete, egy olyan építmény, amely több ezer évig épült, és a világ egyik legnagyobb épülete, amit ember alkotott. Kevesen tudják, de már az első, Kínát egyesítő császár, Csin Si Huang-ti alatt építeni kezdik a később gigantikusra növő építményt, amely egészen a Góbi-sivatagig ér nyugaton.

Több mint egy millió ember lát ekkor munkához. Az is érdekesség, hogy a fal tégláit kezdetben ragacsos rizzsel tapasztották egymáshoz.

A fal szélessége átlagosan 6 méter, de nem mindenhol egyforma a szélessége és a magassága sem.

A fal azonban elképesztő változatosságot mutat, hiszen megannyi részből áll, az a rész, amit mi általában ismerünk a különböző filmekből, dokumentumfilmekből vagy egyéb híres és popkulturális ábrázolásokból, az csak egy nagyon apró része a Nagy Falnak, és rengeteg olyan része is van, amelyről nem is gondolnátok, hogy léteznek. Különösen veszélyes részei is vannak a falnak, ahova még belépni is tilos, hiszen számtalan merész lélek lelte halálát ezeken a meredek sziklákon, amikor szinte hegyet kell mászni, hogy az egyik pontról a másikra érjünk.

De van-e a falnak ténylege vége, ahol minden végződik, ahová nincs már tovább, csak vissza?

Igen, létezik ez a hely, egy nagyon különleges része ez a falnak, amit a habok nyaldosnak. Legnyugatabbra pedig a Góbi-sivatagba ért a fal vége, ezeken szinte észre sem lehet venni ma, hogy a kínai Nagy Fal részei.

Így néz ki a Góbi-sivatagban a nyugati vég, és így a fal azon vége, amikor elindulhatunk vissza, mivel innen már nincs tovább:

---