Beomlott az egyiptomi óriás piramis, rendkívüli ami kibukkant a kövek közül
Olvass tovább...
A mesterséges intelligencia most az egyiptomi piramisokkal kapcsolatban is olyat tudott mutatni, ami egészen elképesztő. Az AI az ókori monstrumok építéséről küldött néhány képet, amik teljesen máshogy ábrázolják a történelmet.
Az egyiptomi piramisok Földünk legrejtélyesebb építményei közé tartoznak, hiszen elképzelni sem tudjuk, hogy az ókori emberek, mindenféle modern eszköz nélkül hogyan voltak képesek ilyen monumentális építményeket felhúzni úgy, hogy némelyik kődarab 15 tonnás volt.
A tudósok is próbálnak rájönni a titokra, de még mindig túl sok kérdés maradt ebben a megválaszolhatatlannak tűnő kérdésben. Sokan meg vannak róla győződve, hogy az ember egyedül nem lett volna képes ilyesmire, ezért más világokból származó lények segítettek nekik abban, hogy felépíthessék a piramisokat.
Olvass tovább...
A perui Nazca-vonalak után most az egyiptomi piramisokra is rászabadították a mesterséges intelligenciát, ami aztán olyat mutatott, ami egészen szürreális. Ha ez igaz lenne, az teljesen felborítaná a világtörténelmet, de nyilván az AI sem gondolhatta komolyan, amit visszaküldött az embereknek az ókori építményekről.
A mesterséges intelligencia eljátszott a gondolattal, hogy mi lett volna, ha magyarok építették volna a piramisokat, és hogy mi lett az eredménye, azt IDE kattintva meg tudjátok nézni.
Kutatások szerint a piramisokat nem is rabszolgák, hanem jól képzett, fizetett munkások építették, kőfaragók, mérnökök, ácsok, akik precízen a helyükre tudták tenni a hatalmas kődarabokat. Ugyan a pontos módszerek még mindig vita tárgyát képezik, azért vannak olyan elméletek, amik eléggé biztos lábakon állnak.
Olvass tovább...
Például, hogy a mészkövet és a gránitot helyi kőbányákból, illetve távolabbi helyszínekről szerezték be, és valamilyen szánkóhoz hasonló tárgyon, csúsztatott felületen húzták az építés helyére - homokkal simítva a szállítóutakat. Maga az építés során egészen biztos, hogy rámpákat használtak, amikkel magasra tudták emelni a köveket.
A pontos elhelyezésükhöz faékeket, korai vízmértéket, és zsinórokat használtak. Azt pedig, hogy az építést nem csak rabszolgák végezték, egy 1990-es évekbeli feltárás bizonyítja, ugyanis Záhi Havássz egyiptomi régész és csapata a gízai piramisok mellett munkásfalvakat talált, ahol az építésben résztvevő emberek laktak. Ez a felfedezés erősítette meg azt az elképzelést, hogy az építők jól ellátott, fizetett munkások voltak, akik ideiglenesen dolgoztak a projektben. A munkásfalvakban egyébként pékségek, halászházak, és orvosi központok maradványaira is bukkantak.