promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Beomlott az egyiptomi óriás piramis, rendkívüli ami kibukkant a kövek közül

Beomlott az egyiptomi óriás piramis, rendkívüli ami kibukkant a kövek közül

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

A piramis egyik része leomlott, nagyon furcsa dolgot találtak alatta.

A piramisok tökéletessége lett a tökéletlenség okozója

Az egyiptomi piramisok elképesztő masszív építményeknek tűnnek, hiszen több ezer évvel ezelőtt építették a gigantikus gúlákat, amelyek bizony kiállták az idők próbáját, és a történelem során a világ hét csodájának azon tagjává váltak, amelyek még állnak, és megcsodálhatják őket ma is turisták milliói. Általában a három nagy piramisról beszélünk Egyiptom kapcsán, ám az országban, az egykori nagy ókori birodalom területén bizony nagyon sok egyéb piramis van, sok ezek közül pedig megmutatja nekünk azt is,

hogy változott a piramisok építésének rendszere, hogyan változott az idők során a piramisok építése.

Mégis a három nagy egyiptomi piramis mellett a legkülönlegesebbnek Sznofru piramisát tartják, a tört falú piramist, amely különleges formája miatt kettős lejtésű piramisnak is hívnak a szakértők, a tudósok. Sosem használták temetkezésre az építkezés után, kultuszhelyként funkcionált az idők során. Egy igazi kuriózum a szakértők körében, hiszen átmenet a lépcsős piramisok és a sima oldalfalú piramisok között, már nem az, még nem az piramis Egyiptomban.

A precíz építkezés kezdte ki a piramisokat

Az interneten keringenek olyan képek a híres piramisról, amelyen az látszik, hogy a leomlott falrészek alatt bizony nagyon össze vissza vannak a kövek. A tudósok sokat elemezték a piramisokat, ás Sznofru piramisa adta meg nekik a választ, hogy miért nem építettek több piramist az évek során, a történelemben már az egyiptomiak.

A válasz az, hogy azért helyezték át a Királyok Völgyébe a temetkezéseket a piramisok helyett, mivel a helyszínen tapasztalt hőingadozás kihatott a piramisokra is, pusztította azokat. Nappal felmelegszik a burkolat, éjjel lehűl, ez pedig tágulást eredményez. Mozognak a kövek, és a résekbe tömődnek a hulladékok, majd a kövek később már nem tudnak visszaállni a helyükre, majd kimozdulnak, eltörnek és leomlanak, magukkal rántva a burkolatot is.

A külső repedések tehát az egyre precízebben épített piramisoknál sokkal korábban megjelentek már később.

Az időjárási hatások tehát hatalmas fejtörést okoztak az építményeknél, idővel pedig ezt az egyiptomiak is észrevették. Tehát ez a magyarázat azokra a képekre, amelyek az interneten keringenek arról, hogy az egyiptomiak hogy tették be a köveket egymás fölé.

Íme a híres tört falú piramis:

(via The Atlantic)