Megtalálták Kleopátra sírját, de sosem nyithatják ki
Olvass tovább...
Eddig megfejtetlen a talány, hogy pontosan mi lehet az, amit Róma közepén láthatunk.
Róma az örök város, és valószínűleg ez marad is a város egyik örök rejtélye, hogy mit ábrázol Traianus császár egykori oszlopa, amely tulajdonképpen egy nagyon régi, ősi képregény, amely elmondja a császár daciai hadjáratának történetét. Ebből kettő is volt, ám az oszlop azért is fontos, mivel eredetileg a császár hamvainak elhelyezésére is szolgált.
Közel negyven méter magas, a rajta körbefutó dombormű pedig 200 méter hosszan meséli el a császár diadalát. Nem adja magát könnyen az események láncolata, a lehengerlő mű viszont nagyon részletesen örökítette meg az eseményeket. Ez az egyik leglátogatottabb emlékmű az egykori hatalmas Római Birodalom központjában, Rómában. Ám meglepő lehet, hogy a tetején Szent Péter szobra áll, ez később került oda, hiszen eredetileg a császárt láthattuk ott, vagyis a császár kőbe öntött mását.
Olvass tovább...
Az oszlopon a katonai eseményeket úgy ábrázolták, hogy rengeteg kis technikai kütyüt is feltüntetnek rajta, igazi kincs tehát a tudósok számára. A korszak legmodernebb fegyvereit is láthatjuk, ám a sokaságban feltűnnek nagyon idegen és ősi tárgyak, repülő szerkezetek. Ezek az ostromgépek mellett jelennek meg, és egzakt magyarázatot a mai napig nem adtak rájuk a tudósok.
Egyes oldalakon élénk diskurzus folyik a szerkezetekről, egyesek szerint az ostromlók védelmére szolgáltak, míg mások szerint az ostromlott város küldte ezeket a szerkezeteket a rómaiak ellen az ostrom alatt. Van olyan vélemény is, hogy ezek nem is fegyverek, hanem az erőd építéséhez használt eszközök, ám a rómaiak akkor támadtak, amikor még épült az erőd.
(via History Exchange)