Több ezer évet nem tudnak megmagyarázni.
Az egyiptomi piramisok már emberöltők óta foglalkoztatják a tudósokat és azon rejtélyek egyike az építésük módja, amit a rengeteg kutatómunka ellenére még nem sikerült megfejteni. Az is sok fejtörést okozott tudományos körökben, hogy olyan, egymástól több tíz ezer kilométerre civilizációk használták egymástól teljesen függetlenül a piramis formát és a monumentális építészetet, akik nem tudták egymással megosztani a tudást: így jogosan merül fel a kérdés, mégis hogyan lehetséges ez?
Indonéziában található egy olyan piramis, melynek életkorát 25 ezer évre becsülik. Ez komoly vitát váltott ki a régészek körében, mivel szerintük semmilyen bizonyíték nem utal arra, hogy emberek építették volna ezt a hatalmas monstrumot.
Az Indonéziai Tudományos intézet magáénak érzi a kérdést és megjelentett egy cikket az Archaeological Prospection nevű magazinban. Ebben azt állítják, hogy a Gunung Padang egyik része időszámításunk előtt 25 ezer évvel épült így ezt tartják a világ legrégebbi leletének.
A piramisfelépítése igen különleges: szerintük a közepe egy természetes képződmény, úgynevezett andezitláva, melyet később megmunkáltak és különböző rétegekkel, bevonatokkal láttak el felveti a kérdést, hogy ebben a korban (az utolsó jégkorszakban) hogyan léteztek olyan eszközök, illetve fejlett kővűves készségek, amelyek ezt lehetővé tették?
A tudósok a vizsgálat lefolytatása után bizonyítékot találtak arra vonatkozóan, hogy a piramis belseje számtalan üreget tartalmaz, valamint rejtett kamrák bonyolult hálózatából áll. Némelyik szoba hatalmas: 15 méter hosszú és 10 méter széles helyiségeket is találtak.
Az eddigi hagyományosnak számító nézet szerint alig ezer évvel ezelőtt jelentek meg ezek a fejlettebb technikák, melyeket a mezőgazdasaság megjelenéséhez kötnek, ám a 25 ezer éves piramis megalkotása ezt alapjaiban változtatja meg. A Gunung Padang életkorát tekintve a piramisépítő civilizációk már több ezer évvel korábban léteztek, mint ahogyan arról eddig a történelem gondolkodott.
A tanulmányt végül időközben visszavonták, ami még rejtélyesebbé teszi a 25 ezer éves piramist, amiről valószínűleg sohasem fogjuk megtudni a teljes igazságot.
Forrás: Facebook