promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ez a magyar fémpénz tízszeresét éri az értékének, a hátulján van a különleges jel

Ez a magyar fémpénz tízszeresét éri az értékének, a hátulján van a különleges jel

Borítókép:  Profimedia / Illusztráció
Színes
Kategória fejléc

Gyűjtők ezrei vadásznak erre az érmére – felfedjük a 200 forintos érme különlegességét és valódi értékét.

Valóban létezik a Magyar Nemzeti Bank által kibocsátott érme, amelyért tízszeres árat is fizetnek a gyűjtők?

A válasz egyértelműen, igen. Az utóbbi években egyre nagyobb figyelem irányult a forgalmi emlékérmék kiadására. A Magyar Nemzeti Bank bejelentése szerint 2024. október 6-án egy különleges 200 forintos érme került forgalomba. A pénzverő mesterek ezúttal egy jelentős történelmi esemény előtt tisztelegtek ezzel az alkotással, amely különleges helyet foglalt el az emlékérmék sorában.

Az új érme technikai paraméterei megegyeznek a jelenleg forgalomban lévő 200 forintosokkal: átmérője 28,3 mm, tömege 9 gramm, anyaga pedig réz, nikkel és cink ötvözete. Külső része 75% réz, 4% nikkel és 21% cink, belső része 75% réz és 25% nikkel. Széle szakadozottan recés, amely a már jól ismert tapintásélménnyel gazdagítja a mindennapi használatban előforduló fémpénzet. Az érme tehát technikailag nem tér el társaitól, de eszmei értéke miatt mégis sokkal többet ér, mint gondolnánk. 

Mennyit ér a limitált kiadásban vert érme a numizmatika szerint?

A kérdést sokan felteszik maguknak, amikor először hallanak erről az új 200 forintosról. Az érme forgalmi értéke természetesen 200 Ft, de a limitált első napi veret, melyből mindössze 12 000 darab készül, sorszámozva, különleges csomagolásban, a numizmatika gyűjtői piacán akár tízszeres áron, vagyis 2000 forint körüli összegért is gazdát cserélhet.

Az érme hátoldaláról szóló részletek még érdekesebbek. Bár sokan csak fizetéskor pillantanak rá, valójában a magyar történelem egyik legjelentősebb üzenetére hívja fel a figyelmet. Az új emlékpénz tematikus oldalát Kovács Zoltán szobrászművész álmodta meg, míg a másik oldalon Kósa István éremművész munkája látható.

És végül elérkeztünk a legizgalmasabb ponthoz.

Mi is látható a hátoldalon, amiért tízszeres árat fizetnek érte a gyűjtők?

Az érmén Batthyány Lajos vagy Petőfi Sándor portréja jelenik meg, kiegészülve az aradi vértanúk emlékét idéző motívumokkal. Ez a történelmi jelentőségű ábrázolás az, amely egyedivé, értékessé és keresetté teszi ezt a mindennapokban is forgalomba kerülő pénzérmét.

Ha szeretnél többet megtudni erről az érméről, vagy beszerezni a limitált veretet, amelyre Batthyány Lajos vagy Petőfi Sándor portéképét verték, érdemes figyelni a Magyar Nemzeti Bank és a pénzverő hivatalos oldalait – hiszen ilyen lehetőség csak egyszer adódik egy életben. Az érméket 2024. október 6-án bocsátották forgalomba.

A videóból megtudhatod, miért vált különlegessé a 2024. október 6-án vert 200 forintos emlékérme: