
Elképesztő dolgot találtak Novák Katalin elhagyatott villájában, azonnal törölték a felvételeket
Olvass tovább...
Érdemes lehet alaposan átnézni a visszajárót.
Az utóbbi években különböző numizmatikusok beszámolói szerint egyre többen kezdtek el vadászni a visszajáróban egy különlegesnek hitt magyar érmére: a 1993-as 50 forintosra.
A történet szerint ennek a változatnak vannak olyan apró eltérései, például a sólyom mintázata vagy a faág részletei, amelyek miatt értékes ritkaságnak számít. Néhányan arról is beszélnek, hogy a legelső változatból csak ezer darab készült, még azelőtt, hogy a részletgazdagabb, végleges verziót elkezdték volna verni.
A történet azóta szinte városi legendává nőtte ki magát és sokan azóta is rendszeresen átnézik az aprópénzt, hátha egyszer ráakadnak a magyar érmegyűjtés gráljára.
Olvass tovább...
A remény szép dolog, de a tények makacs dolgok. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint 1993-ban mindössze 860 ezer darab 50 forintos készült - ez már önmagában sem túl sok, ez a legritkább forgalomban lévő érme.
Az a verzió, amelyre sokan vadásznak, a kevésbé részletgazdag, úgynevezett „próbaérme” valójában csak kb. ezer példányban került forgalomba, ha egyáltalán forgalomba került - ma már tulajdonképpen egy "normális" 1993-as 50 forintost is nehéz kifogni, nemhogy a legendás hibás változatot.
Olvass tovább...
A valószínűség, hogy valaki egy ezer példányos hibás veretet találjon a boltban kapott visszajáróban, nagyjából a lottóötössel egyenlő - könnyen lehet, hogy ehhez mérten az értéke is affelé konvergál, bár mivel nincs ilyen ismert példány, nem lehet tudni az értéket, de az biztos, hogy a gyűjtők igen csinos összeget is megadnának érte.
Ebből az érdekes videóból nagyjából mindent megtudhatunk arról, hogy milyen értéket rejt a visszajáró: