promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Azonnal szaladj, ha ilyen 100 forintosod van otthon, sok pénzt szakíthatsz, ez világszenzáció

Azonnal szaladj, ha ilyen 100 forintosod van otthon, sok pénzt szakíthatsz, ez világszenzáció

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Színes
Kategória fejléc
Promotions

Van ilyened otthon? Ha a teljes gyűjtemény megvan, rengeteget érhet!

Manapság már hozzászokhattunk, hogy a forint címleteit néhány évente lecserélik olyan bankjegyekre, melyeken már fejlettebb biztonsági jeleket alkalmaznak, ezzel is meghiúsítva a bankjegyhamisítás lehetőségét. Ilyenkor gyakran változtatnak a küllemén is, új díszítőelemek jelennek meg, modernizálják a megjelenésüket.

Nem volt ez mindig így, voltak ugyanis olyan bankjegyek is, melyek hosszú évtizedekig forgalomban voltak, és látszólag ugyanúgy néztek ki – ám azért ezeken is voltak módosítások, méghozzá leginkább történelmi okokból.

A leghosszabb ideig érvényben lévő bankjegy

A forintot 1946. augusztus elsején vezették be, az első évben viszont még csak 10 és 100 forintos bankjegyeket gyártottak, a pengő hiperinflációja miatti folyamatos pénznyomtatása miatt ugyanis gyakorlatilag nem volt elég papír és festék.

A nyomdatechnikán is fejleszteni kellett, a bűnözők ugyanis gyorsan rákaptak a 100-asok hamisítására, így a következő évben már újfajta bankjegyeket gyártottak, sokkal jobb minőségben.

Az úgynevezett piros százas hosszú évtizedekig a legnépszerűbb, és 1970-ig a legnagyobb címletű magyar bankjegy volt, a korai darabok pedig szép állapotukban jelentős gyűjtői értéket képviselnek, a különböző korszakok százasai pedig még többet érnek együtt.

Ezt kell figyelni a 100 forintosokon

Első ránézésre túl sok különbség nincsen közöttük, ám ha jobban megnézzük a címerek eltérnek egymástól, és ez az egyetlen olyan forint bankjegyünk, amin mind a 4 címer, azaz a Kossuth, a Rákosi, a Kádár, valamint a Koronás is szerepelt.

A Kossuth-címert 1949. októberében váltották le a Rákosi-címerre, amit a Kádár-címeres 1957-ben váltott fel, majd a rendszerváltás után vezették be a Koronás-címeres változatot. Érdekesség, hogy a különböző változatokat egyszerre, 1998. év végével vonták be.

Gyűjteményben a 4 címeres 100 forintosok még kevésbé jó állapotban is több tízezer forintot érhetnek, a Kossuth-címeres bankjegyekért pedig akár százezreket is kaphatunk, természetesen minél újszerűbb, annál magasabb az értéke.

Ezeknél is többet érnek a nyomdahibás százasok, és hogy ezeket honnan ismerheted fel? Máris mutatjuk!